abelart abelart
3737
BLOG

Agrofobia Wojciecha Kowalczyka

abelart abelart Obyczaje Obserwuj temat Obserwuj notkę 96

Wojciech Kowalczyk to jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiej piłki, wielki talent, który objawił się w Genui niczym meteor na nieboskłonie, wraz z innymi pisklakami Wójcika podbił serca w Barcelonie 92, do dziś srebrne pokolenie włóczy się po świecie w glorii olimpijskiego sukcesu. W poważniej piłce zapisał się śladowo, na palcach jednej ręki można zliczyć udane występy, w Sewilli [Betis] został zważony na piłkarskiej szali i odstawiony na Cypr [przez Las Palmas], w sumie z dużego kozaka sok z buraka.

Po zakończeniu piłkarskiej kariery wszedł w świat ekspertów, nie gardził proroctwami, słynny szkocki gwałt na Legii zrewidował nieco możliwości profetyczne, ale któż jest bez podobnego grzechu wśród ekspertów? Za niecenzuralne skomentowanie starszego kolegi z branży [Dariusza Szpakowskiego] został wyrzucony z Cafe Futbol, załapał sie na szalupę ratunkową u Stanowskiego [Weszło], tam jego naturalne predyspozycje znalazły ujście.

Peryferia medialnego światka nie zaspokoiły ambicji byłego legionisty. Wojciech Kowalczyk postanowił włączyć się w debatę polityczną, pozazdrościł sławy Bońkowi i zapisał się do światłej części pogłowia ludzkiego, niczym pieczęć przy akcesie postawił wpis następującej treści: 

Co wie rolnik z ryjem w zgniłych truskawkach? Ksiądz pedofil w niedzielę mu podpowie. 

Widać wpływ twórczości Nurowskiej na eks-piłkarza, co imponuje, uwzględniając krótki pobyt szkolny Wojtka, po ukończeniu szóstej klasy [szkoły podstawowej] na tyle mocno edukacyjnie stał na nogach, że ruszył w świat po bardziej urozmaicone doznania.

Co w tych ludzi wstępuje, jaki szatan pęta im zmysły? To nie tylko ordynarne, głupie, kompromitujące, ale i przeciw skuteczne. Dlaczego to czynią? Boniek a teraz Kowalczyk, rodzi się pytanie, czy piłkarze to grupa zaostrzonego ryzyka? Medialny szum i poklask tłumów ogłupia na tyle skutecznie? Całkiem możliwe ...

To nie pierwszy objaw głębokiej pogardy wobec mieszkańców małych miejscowości, zwykły drapichrust z Warszawy, którego całym dorobkiem intelektualnym jest tatuaż rapera na przedramieniu, niejako z urzędu nosi wyżej głowę i wie lepiej ...  

P. S. 

Łaska Salonu na mnie spłynęła, zostałem wyróżniony, rozszerzono tytuł mojej notki poza granice dopuszczalnej prawdy, Kowalczyk nie jest trenerem .. 

Rzeczywiście skróciłem wpis Kowalczyka o księdza pedofila, wyjątkowo perfidna uwaga, czy trzeba więcej komentować?


abelart
O mnie abelart

Nie mam dobrego zdania o sobie.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości