0 obserwujących
33 notki
63k odsłony
7934 odsłony

Artur Zawisza: Antifa to łowcy HIV-a

Fot arch. autora
Fot arch. autora
Wykop Skomentuj196

Czy Konopnicka była lesbijką? Kto i dlaczego spacyfikował Marsz Niepodległości? Polacy to "antysemici" i jak śpiewa Paweł Kukiz - rozmowa z Arturem Zawiszą wiceprezesem Związku Narodowych Sił Zbrojnych

Adam Zawadzki: Czuje się pan „polskim faszystą”? 

Artur Zawisza: Faszyzm był ruchem modernistycznym o socjalizującym zabarwieniu. Jako narodowy konserwatysta jestem za rewitalizacją tradycji i za wolnością społeczną. Faszyzm zaś był wymierzony w tradycję i wolność, więc jest mi głęboko obcy (nawet jeżeli miewał atrakcyjną estetykę, ale to zostawiam osobom bardziej wrażliwym na estetyzację symboliki). Natomiast poprzez konflikt z komunizmem udawał prawicę, co bardzo pasowało generalissimusowi Stalin i stąd jego dyrektywa, aby antykomunistów nazywać faszystami jest do dzisiaj żywotna. Do tego stopnia, że posłusznie wykonuj ją nowy Stalin w osobie Leszka Millera wraz z nowym Trockim w osobie Janusza Palikota. 

Widmo „lewactwa” i „pedalstwa” krąży w III RP? Nowe ugrupowanie ONR i MW jest w stanie temu przeciwdziałać? 

Ruch Narodowy to narodowy ruch w postaci poziomej sieci inicjatyw społecznych wokół Marszu Niepodległości opowiadających się za suwerennością państwa i tożsamością narodową. Chciałbym widzieć w nim formalne i nieformalne stowarzyszenia i środowiska o charakterze ideowym, wychowawczym, młodzieżowym, kombatanckim, historycznym, rekonstrukcyjnym, edukacyjnym, medialnym, charytatywnym, gospodarczym czy krajoznawczym. Taki oddolnie stworzony Ruch Narodowy spowoduje, że wspomniane w pytaniu grupy poczują się nieswojo.  

Roman Giertych dawny lider LPR na łamach „Gazety Wyborczej” ostrzegał przed Ruchem Narodowym, jako idealnym partnerze PiS. Czy jest możliwy taki sojusz? Chciałby pan wrócić do Sejmu?

Opuszczając Prawo i Sprawiedliwość wraz z marszałkiem Markiem Jurkiem w pamiętnym kwietniu 2007 szedłem na poniewierkę i czyniłem to świadomie, czego nie żałuję. Znam wielu świetnych Polaków i dobrych patriotów zarówno w samym PiS, jak i wokół niego. W drugiej turze posmoleńskich wyborów prezydenckich głosowałem na Jarosława Kaczyńskiego. Jednak Ruch Narodowy pyta wszelkich bez taryfy ulgowej o nielegalne flagi unijne na gmachach publicznych, o wyższość narodowej konstytucji nad prawem unijnym, o trwałość polskiego złotego jako waluty narodowej, o sprzeciw wobec paktu fiskalnego drenującego polski budżet i o blokowanie wobec unii bankowej odbierającej decyzyjność krajowemu nadzorowi finansowemu. To jest egzamin, który trzeba zdać na piątkę. Natomiast narodowa strategia rozwoju regionalnego odrzucająca brukselskie projektowanie eurolandu Polen – byłaby zdaniem egzaminu na szóstkę.  

Marsz Niepodległości od samego początku wzbudzał kontrowersje. Łatwiej było iść ramię w ramię z Janem Kobylańskim niż Pawłem Kukizem?

Artysta Kukiz ostatnio śpiewa nieźle, choć kiedyś śpiewał głupio i wręcz bluźnierczo. Rozumiem, że jego ostatnia płyta dobrze się sprzedała i winszuję mu. Natomiast działacz polonijny w skali transkontynentalnej Kobylański to sędziwy Polak zatroskany o ojczyznę. Nie muszę się z nim we wszystkim zgadzać, aby docenić jego zasługi dla polskości tak, jak zrobili to odznaczający go Orderami Odrodzenia Polski prezydenci śp. Kaczorowski, Wałęsa i Kwaśniewski. U mnie ma jeszcze plus za współpracę z antykomunistyczną dyktaturą w Ameryce Południowej.   

Zajścia w Warszawie były  "policyjną prowokacją", prowokacją "zamaskowanych policyjnych tajniaków" – powiedział pan w jednej  ze stacji telewizyjnych.  Są na to dowody? Czy organizatorzy zgłosili  już do prokuratury wniosek w tej sprawie ?

13 grudnia Ruch Narodowy w całej Polsce protestuje przeciw nowej komunie, czyli wykorzystaniu arsenału totalitarnego w wolnej Polsce. Najazdy ABW na działaczy narodowych (np. Lublin), inwigilowanie duchowieństwa (np. paulini we Włodawie), wzywanie setek kibiców w ich rodzinnych miastach do komisariatów na 11.11 (kilkanaście miast), zatrzymywanie dziesiątek autokarów jadących do stolicy wraz z żądaniem imiennych list uczestników (np. opolski autokar zatrzymany na rogatkach Warszawy) – to był przedsmak. Podczas Marszu Niepodległości zamaskowani policjanci podjudzali uczestników do starć, burząc w nich krew. Jeśli ktoś kiedyś szczerze oburzał się na CBA jakoby inspirujące działania korupcyjne, dzisiaj winien być oburzony na prowokującą policję.

Z jednej strony Marsz Niepodległości z ONR i MWP z drugiej „Kolorowa Niepodległa” z Antifą i  Krytyką Polityczna. Nie da się inaczej świętować? Czy radykalizacja nastrojów to jedyny sposób na zmiany w Polsce.

Antifa to łowcy HIVa i stanowią margines marginesu. Marsz Niepodległości konkurował z Marszem Komorowskiego i tę konkurencję wygrał. Tam urzędnicy za pieniądze, funkcjonariusze na rozkaz i outsiderzy dla ciepełka Bronisława  Komorowskiego – tutaj marsz ludzkich serc. Cała strefa kibica z Euro 2012 była wypełniona, a podczas mistrzostw obliczano ją na sto tysięcy osób. Na przedzie podlaska husaria konno, Grupa Rekonstrukcyjna NSZ i motocykliści Rajdu Katyńskiego. Ich jednak media mętnego nurtu (copyright: dr Tadeusz Rydzyk) nie pokazały. Jednak: han pasado! Przeszliśmy!   

Wykop Skomentuj196
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale