17 obserwujących
339 notek
266k odsłon
630 odsłon

Izrael-Polska czyli zwierzęcy rasizm żydów

Wykop Skomentuj16

Tytuł notki nawiązuje do uwagi mojego głupiutkiego  Michasia, który opisał moje opinie jako zwierzęcy antysemityzm.

W moim zamyśle jest to jednak nawiązanie do religijnych zwyczajów żywieniowych.

Powiedzmy, że się dziwię czemu nikt nie skrytkował zwyczajów panujących w Izraelu i to w zestawieniu z żydowskimi pomysłami serwowanymi europejczykom. Tu jest pewien dysonans, bo Izrael został przeniesiony do Europy, ale zwyczajowo tkwi w średniowieczu. Kobiety nie mają pełni praw dla przykładu. Urzekająca hipokryzja.

Do rzeczy. Informację o wcześniejszym wysłaniu kucharzy puściłem mimo uszu. Jednakże przed meczem wypowiedzieli się piłkarze grający kiedyś w Izraelu. I nie chodzi o wypowiedzianą półgębkiem uwagę, że starsi żydzi prześladowali Go jako Polaka, ale o narzucanie żydowskich zwyczajów religijnych innowiercom.

Wysłanie kucharzy związane było z zakazem gotowania w szabat. Tak więc nasi piłkarze musieli jeść wczorajsze pożywienie. Granice absurdu przekroczyła jednak informacja, że po zamówieniu w Izraelu steka, nie dostaniemy na deser kawy z mlekiem. Dlaczego ? Bo nie można mieszać potraw mięsnych i mlecznych.

I te dzikusy, narzucające swoje zwyczaje religijne innowiercom, chca nas uczyć moralności, kultury i w zasadzie wszystkiego. Komedia.Wykop Skomentuj16
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale