Albatros ... z lotu ptaka
Droga do Prawdy nie zawsze jest kręta.
69 obserwujących
1465 notek
1266k odsłon
872 odsłony

Zmarłych pogrzebać - historie i losy Polaków na Wołyniu

Wykop Skomentuj1

Dzisiaj 5 lutego w TVP1 o godzinie 22.35 zostanie wyświetlony film dokumentalny, którego autorką jest Pani Katarzyna Underwood pt. ,,Zmarłych pogrzebać''. Wstrząsająca opowieść świadków ludobójstwa na Wołyniu, którego dokonali zwyrodniali mordercy z Ukraińskiej Powstańczej Armii i innych ukraińskich formacji zagłady w służbie III Rzeszy.

image

Premiera filmu odbyła się 21 września tego roku w Gdyńskim Centrum Filmowym. Muzyka do produkcji została skomponowana przez Krzesimira Dębskiego, który oprócz działalności artystycznej aktywnie zajmuje się propagowaniem wiedzy o tragicznych wydarzeniach z Wołynia. Krzesimir Dębski był również głównym sponsorem produkcji filmu.

Zachęcam wszystkich, którzyt mają możliwość nagrania tego filmu, bo kolejna okazja do jego obejrzenia może się nie powtórzyć, gdyż na dzień dzisiejszy znajduje się on już na indeksie filmów niepożądanych przez IPN i to pomimo tego, że został wyprodukowany przez tą instytucję, oraz otrzymał negatywne oceny tzw. Ministerstwa Edukacji Narodowej, które zabroniło jego prezentacji młodzieży szkolnej na wszelkich szczeblach edukacji. Bardzo późną godzinę jego prezentacji w telewizji wybrano również nieprzypadkowo, a to dlatego, by obejrzało go jak najmniej ludzi.Ma ponoć być w późniejszym terminie wyświetlony także w TVP Historia, ale nie jest to na dzień dzisiejszy nic pewnego. A po drugie TVP Historia ma w porównaniu z telewizją ogólnopolską zasięg raczej niewielki, a tym samym możliwość dotarcia tylko do bardzo niewielkiej widowni.

Film ,,Zmarłych pogrzebać'' z racji na niewygodną dla obecnie panujących treść, jak za czasów najbardziej siermiężnej komuny stał się klasycznym ,,półkownikiem'', a jego autorka na cenzurowanym.

Dlatego tym bardziej zachęcam Wszystkich Państwa do obejrzenia tego filmu i przekazania informacji o jego wyświetleniu, jak największemu gronu swoich przyjaciół i znajomych na swoich profilach społecznościowych, blogach i stronach internetowych.

                                                                      Z poważaniem

                                                                        Jacek Boki

Trailer filmu „Zmarłych pogrzebać”

https://gdansk.ipn.gov.pl/pl2/aktualnosci/74308,Trailer-najnowszego-filmu-IPN-Gdansk-Zmarlych-pogrzebac-Premiera-we-wrzesniu-201.html

Trailer najnowszego filmu IPN Gdańsk „Zmarłych pogrzebać”. Premiera we wrześniu 2019 roku!

To przede wszystkim wstrząsająca opowieść świadków. W Narodowym Dniu Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP i jednocześnie 76. rocznicy Krwawej Niedzieli na Wołyniu, zachęcamy do udostępniania.

Najnowszy film „Zmarłych pogrzebać” w reżyserii Katarzyny Underwood (IPN Gdańsk) to przede wszystkim wstrząsająca opowieść świadków przesyconego okrucieństwem ludobójstwa na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej, popełnionego przez członków ukraińskich ugrupowań nacjonalistycznych m.in. OUN-UPA.

Premiera już we wrześniu 2019 roku!

Film wyprodukował Pultyn Studio.

https://gdansk.ipn.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/80/80-300616.mp4

https://gdansk.ipn.gov.pl/pl2/aktualnosci/74308,Trailer-najnowszego-filmu-IPN-Gdansk-Zmarlych-pogrzebac-Premiera-we-wrzesniu-201.html

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale