Albatros ... z lotu ptaka
Droga do Prawdy nie zawsze jest kręta.
70 obserwujących
1519 notek
1303k odsłony
436 odsłon

czy dobra zmiana idzie w dobrym kierunku ?

Wykop Skomentuj6

Czy współpraca z Ameryką i NATO ma odbywać się tylko na polu militarnym definiowanym przez ministra Antoniego Macierewicza.

O co chodzi?

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10212392407699802&set=pcb.10212392484101712&type=3

Od wczoraj realizuję smutny obowiązek zamykania świetnie funkcjonującego ośrodka zwanego GDAŃSKIM CENTRUM SERCOWO-NACZYNIOWYM. Duża strata dla pacjentów i mieszkańców pomorza ... "przykra zmiana"
http://gcsn.pl


Emeryci i renciści popierajacie PARTIĘ czynem umierajcie przed terminem.

1 października 2017 roku - Aktualne jak w czasach PZPR Gomólki lata 60 i  końcówka Gierka lata 70 XX w.

https://www.facebook.com/nader.elmasri.79

Wczoraj trwało intensywne wypisywanie pacjentów do domów oraz przenoszenie do innych szpitali. Dzisiaj rano zostały wygaszone światła na 4 oddziałach Gdańskiego Centrum Sercowo-Naczyniowego. Z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku, niedowierzaniem i sentymentem wyłączyłem telefon zawałowy działający od lat 24h/7dni. Ponad 3500 pacjentów rocznie będzie musiało się leczyć w innych szpitalach.
http://gcsn.pl

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10212405403544690&set=a.10205497099361403.1073741828.1068854282&type=3

.........

Panie ministrze Macierewicz. Bez konflkitu zbrojnego będziemy liczyli STRATY . Ca 13600 zgonów w ciągu pół roku !!! Tylko FLANKI wschodnie ? A co ze zdrowiem Polek i Polaków ???

http://www.rynekzdrowia.pl/Serwis-Kardiologia/Amerykanski-kardiolog-apeluje-do-Trumpa-i-polskiego-rzadu,174411,1014.html

Amerykański kardiolog apeluje do Trumpa i polskiego rządu


Autor: Centrum Prasowe PAP/Rynek Zdrowia   05 lipca 2017 13:46

Amerykański kardiolog apeluje do Trumpa i polskiego rząduWojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach (zdjęcie ilustracyjne)

W przeddzień wizyty prezydenta USA w Polsce kardiolog prof. Radosław Stefan Kiesz, podczas konferencji prasowej w Warszawie zaapelował do rządów Polski i USA o wsparcie dotychczasowej współpracy w zakresie rozwoju innowacyjnych technologii i usług w medycynie sercowo-naczyniowej.

image

Podczas spotkania z dziennikarzami Amerykanin polskiego pochodzenia podkreślał, że w ciągu ostatnich kilkunastu lat Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca zainwestowały w rozwój polskiej kardiologii i kardiochirurgii ponad 800 mln zł, podczas gdy w ramach programu Polkard Ministerstwo Zdrowa przeznaczyło na ten cel 500 mln zł.

- Otwarcie nowoczesnych superośrodków kardiologicznych American Heart of Poland S.A. w tzw. „Polsce powiatowej” sprawiło, że śmiertelność wśród pacjentów z chorobą wieńcową zmniejszyła się o 33 proc. a wśród pacjentów z zawałem aż o połowę. To wynik plasujący Polskę w światowej czołówce - podkreślał amerykański kardiolog.

Polsko-amerykańskie ośrodki kardiologiczne i kardiochirurgiczne otwierane są w tych rejonach kraju, gdzie dostępność tego rodzaju opieki była bardzo ograniczona lub nie było jej wcale. Dotychczas wszystkie świadczyły pomoc pacjentom za darmo w oparciu o kontrakty z NFZ. Po ogłoszeniu tzw. sieci szpitali okazało się, że do systemu nie zostały zakwalifikowane placówki m.in. w Gdańsku, Starachowicach czy Józefowie.

- Ośrodek w Gdańsku ma najniższą śmiertelność okołooperacyjną w Polsce i spełniał warunki stawiane przed szpitalami, które miały znaleźć się w sieci - wyjaśnia prof. Radosław Stefan Kiesz. - Z kolei ośrodki w Starachowicach i Józefowie, które również nie znalazły się w sieci szpitali niosą pomoc osobom wykluczonym spod szybkiej opieki kardiologicznej - dodał.

W początkach polsko-amerykańskiej współpracy zapoczątkowanej m.in. przez prof. Radosława S. Kiesza transfer technologii, wiedzy i procedur przebiegał tylko z USA do Polski. Amerykańskie inwestycje i technologie, rozwijane przez polskich i amerykańskich naukowców oraz lekarzy uratowały życie setki tysiącom Polaków.

- Na bazie doświadczeń, technologii oraz procedur dostarczanych przez Amerykanów stworzyliśmy ośrodki, które teraz często służą jako wzór także w USA. Transfer doświadczeń i patentów przebiega w obie strony, także za sprawą Centrum Badawczo-Rozwojowego, w którego działalność nieustannie inwestujemy - podkreśla prof. Paweł Buszman, współtwórca oraz prezes zarządu American Heart of Poland.

http://www.rynekzdrowia.pl/Finanse-i-zarzadzanie/Gdansk-odwolanie-do-MZ-ws-centrum-sercowo-naczyniowego,174490,1.html

Gdańsk: odwołanie ws. niezakwalifikowania do sieci centrum sercowo-naczyniowego


Autor: PAP/Rynek Zdrowia   07 lipca 2017 15:25

Gdańsk: odwołanie ws. niezakwalifikowania do sieci centrum sercowo-naczyniowego

To chyba zaduma nad głupotą rządzących Polaków !!!

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca odwołały się w sprawie nie zakwalifikowania przez NFZ Gdańskiego Centrum Sercowo-Naczyniowego do sieci szpitali. Brak ośrodka stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia Pomorzan - twierdzi prof. Paweł Buszman.

Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale