Albatros ... z lotu ptaka
Droga do Prawdy nie zawsze jest kręta.
67 obserwujących
1418 notek
1218k odsłon
121 odsłon

Wielka emigracja i jeszcze większa nostalgia

Wykop Skomentuj

Za kilka dni jak co roku będziemy obchodzili po raz 2019 - 33 = 1986 lat od zwycięstwo Jezusa Chrystusa syna Maryji Dziewicy z Nazaretu.

PO CIERPIENIACH I ŚMIERCI NA KRZYŻU WYPEŁNIŁO SIĘ.

Wielka miłość i nostalgia za pokoleniem naszych Rodziców niezłomnych w walce o Rodzinę, miłość i przeznaczenie w Drodze do Wieczności.

Gwiazdy wokoło twojej głowy – pod twoimi nogi fale morza – na falach morza tęcza przed tobą pędzi i rozdziela mgły – co ujrzysz, jest twoim – brzegi, miasta i ludzie tobie się przynależą – niebo jest twoim – chwale twojej niby nic nie zrówna.

Cokolwiek będzie, cokolwiek się stanie, Jedno wiem tylko: sprawiedliwość będzie, Jedno wiem tylko: Polska zmartwychwstanie.

Źródło: Dzieła literackie, Warszawa 1973, PIW, s. 120. Zygmunt Krasiński


https://www.youtube.com/watch?v=_OeFdY9PbMw


Co tam Sybir, co tam knuty gdy Narodu duch zepsuty.

Tak pisał Wieszcz:


„Niczym Sybir – niczym knuty. (...)Lecz narodu duch otruty ...

niepoprawni.pl/blog/.../niczym-sybir-niczym-knuty-lecz-narodu-duch...

Lemiesz . – Jeżeli będziemy trzymać się Jezusa Chrystusa, który jest jedyną Prawdą, będziemy odróżniać wszystko co jest złe, co jest kłamstwem – wskazał, za Zygmuntem Krasińskim o największej dla narodu klęsce: Niczym Sybir – niczym knuty. (...)Lecz narodu duch otruty – To dopiero bólów ból!

https://forumemjot.wordpress.com/2013/12/05/lecz-narodu-duch-otruty-to-dopiero-bolow-bol-zygmunt-krasinski/


LECZ NARODU DUCH OTRUTY - forumemjot.wordpress.com

forumemjot.wordpress.com/2013/12/05/lecz-narodu-duch...

* Powiedz, orle! orle mój! Białoskrzydiny, niezmazany, Skąd tych czarnych myśli rój? One rosną – gdzie kajdany! Ach! niewola sączy jad, Co rozkłada Duchów skład! Niczym Sybir – niczym knuty I cielesnych tortur król! Lecz narodu duch otruty – To dopiero bólów ból! Zygmunt Krasiński _____


LECZ NARODU DUCH OTRUTY – TO DOPIERO BÓLÓW BÓL Zygmunt Krasiński

Opublikowano 05/12/2013 by emjot

Sennych zbudzi nie na ludzi – Zbudzi sennych na zwierzęta! – Miasto świateł wielkiej burzy, Ujrzy ziemskiej dno kałuży I w niej polską, spiekła krew! — To nie polskie będą święta! .-

  […] Polski Prezydent oddał władzę w ręce Brukseli.

Został zdradzony „ Naród”, ale większość nieświadomych zwolenników „Trak tatu”, dzisiaj świętuje nie zdając sobie sprawy z powagi sytuacji. Pozostaje tylko zacytować słowa poety Zygmunta Krasińskiego — fragment z „Psalmu miłości”

 Wszystko, wszystko, wiecznie, wszędzie Rwie się w górę z Bożej myśli! Z wiecznym Bogiem ten nie będzie, Kto inaczej świat swój kryśli! Kto nie zszlachcić naród cały, Lecz chce szlachtę zedrzeć z chwały – Może chwilkę w gruzach siędzie, Braci schłopi lub obali – Lecz nie wzniesie Ludu daléj. – Bo wszechświata prawom wbrew Sennych zbudzi nie na ludzi – Zbudzi sennych na zwierzęta! – Miasto świateł wielkiej burzy, Ujrzy ziemskiej dno kałuży I w niej polską, spiekła krew! – To nie polskie będą święta! .-

* Powiedz, orle! orle mój! Białoskrzydiny, niezmazany, Skąd tych czarnych myśli rój? One rosną – gdzie kajdany! Ach! niewola sączy jad, Co rozkłada Duchów skład! Niczym Sybir – niczym knuty I cielesnych tortur król! Lecz narodu duch otruty – To dopiero bólów ból!


HOTEL de'Alambert księcia Czartyryskiego spłonął rok temu gdy szejk arabski prowadził prace remontowe wg swoich zasad.

http://blogpublika.com/2013/08/23/splonal-hotel-lambert-ale-nie-tylko-on/

Spłonął Hotel Lambert, ale nie tylko on…

by Adam Pietrasiewicz Sierpień 23, 2013

W Paryżu spłonął Hotel Lambert.


Od kilku lat prowadzę prywatny, całkowicie nienaukowy eksperyment, którego wyniki ogólnie są przygnębiające. Pytam młodych ludzi, którzy mnie otaczają o różne rzeczy i próbuję sprawdzić jak ICH wiedza o świecie – obecnym i przeszłym – ma się do MOJEJ o tym wiedzy.

Młody człowiek (ok 30 lat) o wykształceniu wyższym w dziedzinie nauk ścisłych oraz inny, w tym samym wieku, humanista, stwierdzili, że nazwa Hotel Lambert nie kojarzy im się w ogóle z niczym. Wcale. Ludziom z mojego pokolenia, nawet jeśli nie potrafiliby powiedzieć w szczegółach o co chodzi, nazwa „Hotel Lambert” kojarzy się przynajmniej jako coś, o czym „było w szkole na historii”.

Rok czy dwa lata temu stałem w centrum Warszawy ze studentem trzeciego roku Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Wskazałem na budynek dawnego Domu Partii przy rondzie de Gaulle’a i zapytałem: „a co tu kiedyś przez wiele lat było?”. Wiedziałem, że nie powinienem się spodziewać zbyt wiele, ale liczyłem, że nie usłyszę odpowiedzi, którą jednak usłyszałem: „eee… nie wiem… bank jakiś?”.

Gdy pewne rzeczy wypadają z powszechnej „wiedzy ogólnej”, to tak jakby umierały. Tak, jakby kawałki historii Polski płonęły nie tylko na Wyspie św. Ludwika w Paryżu, ale i tu, w świadomości Polaków.

Smutne.

———-

Tekst pierwotnie opublikowany na:

http://pietrasiewicz.salon24.pl/519980,splonal-hotel-lambert-ale-nie-tylko-on

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale