Wyzwania
Jeśli kiedykolwiek zauważysz, że jesteś po stronie większości - powstrzymaj się i dobrze nad sobą zastanów. Mark Twain
101 obserwujących
493 notki
660k odsłon
  392   3

CZWARTA FALA pandemii w Polsce

Czym jest wykres, czym są fale ?

Na wstępie przepraszam, że ilustracje wygenerowane z danych liczbowych dostępnych publicznie w Internecie zawierają obcojęzyczne teksty..   
Wykres jest techniką graficzną dla reprezentowania zestawu danych. Zwykle wykres pokazuje związek między dwiema lub więcej wielkościami zmieniającymi się w przestrzeni lub czasie.

tematem dnia są wykresy ilustrujące zmiany częstości zachorowań lub zgonów w różnych krajach świata na chorobę Sars-Cov2 zwaną potocznie kowidem .

Cóż to takiego jest ta CZWARTA FALA

O zjawiskach falowych powinien był słyszeć każdy absolwent szkoły podstawowej .Rozchodzące się fale można zobaczyć wrzucając kamień do stawu lub naczynia z wodą. W szerszym rozumieniu tego wyrazu fale mogą mieć rożny kształt.
Aby zjawisko było falą musi mieć kształt powtarzalnie rozchodzący się w czasie lub w przestrzeni.


image

żródło wikipedia Omegatron - Own work, CC BY-SA 3.0 

Fale kowida w Polsce

Wykres  w nagłówku tego tekstu pokazuje falowy kształt rozkładu dziennych ZACHOROWAŃ na kowida w Polsce.  Poniżej pokazany wykres ilustruje falowy kształt rozkładu ZGONÓW w Polsce od początku pandemii do 9 września 2021.

image

Na obu tych wykresach czytelnie widać DWIE PODOBNEJ WIELKOŚCI (podobnej amplitudy) fale dla przebiegu zarówno zachorowań jak i dla zgonów na koronawirusa w Polsce. W innych krajach można się na analogicznych wykresach tamtych krajów dotyczących doszukać  czterech a nawet pięciu fal-

W POLSCE PRZESZLIŚMY DOTYCHCZAS TYLKO DWIE FALE KOWIDA.

Mówienie i pisanie o "czwartej fali" skoro jeszcze nie było u nas "trzeciej fali" jest nadużyciem wprowadzającym w bląd nasze społeczeństwo.

Groźba kowida w Polsce i w krajach bardziej "wyszczepionych" 

imageimage

(copyleft) Almanzor

Warto porównać sytuację zagrożenia kowidem w Polsce do innych krajów świata. W powyższym zestawieniu wykorzystałem dane państw intensywniej od Polski "wyszczepionych" lansowanymi obecnie preparatami.

W Polsce, w której poziom "wyszczepienia" podwójną dawką objął tylko 50,3% ludności na kowid zachorowało średnio w czasie 7 dni aż

14 RAZY MNIEJ (w przeliczeniu na milion ludności ) niż w Portugalii "wyszczepionej" w 79%!

Wraz z rozpoczęciem akcji "wyszczepiania" preparatem Pfizera trąbiono nam powszechnie,że poddanie temu zabiegowi 3/4 populacji spowoduje "odporność stadną" i całkowite powstrzymanie epidemii. 

image

W Polsce "wyszczepionej" w 50% mamy około 400 zachorowań dziennie a w czterokrotnie mniej licznej Portugalii wyszczepionej co najmniej dwukrotnie w 79% zachorowało średnio dziennie w tygodniu kończących się 9 września aż 1400 osób.

 

IZRAEL

image


Izrael (czterokrotnie mniej liczny niż Polska) wypieszczony przez Pfizera i specjalnie doglądany podczas tegorocznej akcji "wyszczepień" zanotował w tygodniu kończącym się 9 września ponad 7000 zachorowań na kowida i aż 27 zgonów z jego powodu średnio na dobę.

image

W Wielkiej Brytanii, gdzie dopatrzyć się można PIĄTEJ FALI pomimo (a może z powodu) stanu podwójnego "wyszczepienia" aż 64% zachorowań na milion ludności jest ponad 64 RAZY a zgonów 12 RAZY WIĘCEJ NIŻ W POLSCE chociaż rozgłaszano wiosną że obecny w Wielkiej Brytanii "Wariant Delta" koronawirusa jest mniej śmiertelny niż inne.

Panie Ministrze Niedzielski,
Zwracam się  do Pana publicznie aby zechciał Pan przeanalizować negatywną korelację pomiędzy bezpieczeństwem zdrowotnym a ilością wstrzykniętych preparatów zwanych "szczepionkami"  i aby zechciał Pan powiadomić o tym Premiera Polski.

Polska w obecnej chwili należy do najbardziej bezpiecznych państw świata jeżeli chodzi o bezpieczeństwo przeciwko zachorowaniom i zgonom spowodowanych kowidem.

Nie powinniśmy tego zmienić na gorsze

 
Lubię to! Skomentuj23 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości