Dzisiaj na portalu wp.pl podano, że w Auschwitz więziono 154tyś. Polaków...kim byli ci Polacy? Katolicy, ateiści, muzułmanie? Nie wiadomo, ale na pewno nie byli Żydami, bo polscy Żydzi nie zostali ujęci jako Polacy...a 300tyś. polskich Żydów to co? Izraelczycy, Amerykanie, Japończycy, Eskimosi, internacjonaliści? Na tym polega oderwanie żydowskiego holocaustu od tragedii pozostałych całych narodów. Czyżby Żydzi nigdy nie byli Polakami?
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,72-rocznica-pierwszego-transportu-wiezniow-do-KL-Auschwitz,wid,14573602,wiadomosc.html
Podobnie jest na stronach muzeum Auschwitz. Rozumiem rozdzielenie dla ułatwienia liczenia lub dla przypomnienia, że w tym obozie nie tylko umierali Żydzi, ale w mediach
np. powinno być, że za pierwszymi Polakami, którzy nie byli Żydami poszły transporty wielu tysięcy Żydów w tym 300tyś. Polaków wyznania mojżeszowego...A tak napisany artykuł to uproszczenie takie, jak polskie obozy zagłady...
Raz się krytykuje, że Polacy polskich Żydów nie traktują jak Polaków, innym razem gdy jest to wygodne i chce się pochwalić pochodzeniem żydowskim to pomija się Polskie obywatelstwo...
Powinno się to uściślić...


Komentarze
Pokaż komentarze (48)