11 obserwujących
46 notek
35k odsłon
279 odsłon

Czy polimorfizm D genu ACE1 uratuje nas przed wirusem ?

Wykop Skomentuj2

Jak donosi belgijskie wydanie Le Soir:

"Wpływ koronawirusa jest określony przez pewne cechy genetyczne, podsumowali badacze uniwersytetu w Gandawie. Znaleźli oni oczywisty związek między genem (ACE1) a rozwojem Covid-19.

Według naukowców, im więcej osób ma polimorfizm D (polimorfizm jest odmianą między osobnikami w sekwencji genowej) danego genu, tym mniej zgonów odnotowano w tym kraju.„Ogólnie rzecz biorąc, im dalej na wschód jedziemy do Europy, tym bardziej powszechny jest polimorfizm D genu ACE1”, wyjaśnia profesor Joris Delanghe.Jednocześnie łatwo zaobserwować, że dotkliwość epidemii Covid-19 maleje wraz z przejściem z Europy Zachodniej do Europy Środkowej i Wschodniej.

Do 41% różnic w liczbie zarażeń  między krajami można wytłumaczyć częstotliwością tego konkretnego polimorfizmu. Naukowcy znaleźli informacje w naukowych bazach danych na temat częstotliwości każdego z tych polimorfizmów wśród populacji 25 krajów w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Kiedy porównali te dane z danymi z Johns Hopkins University na temat liczby zakażeń i zgonów w tych krajach, znaleźli oczywisty związek z jednym z tych genów, genem ACE1" 


https://www.lesoir.be/293563/article/2020-04-09/des-chercheurs-belges-expliquent-pourquoi-certains-pays-sont-plus-touches-que

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości