17 obserwujących
821 notek
1270k odsłon
2006 odsłon

"On (Bóg) miłuje prawo i sprawiedliwość" zabrzmi w całej Polsce w dniu wyborów. Przypadek?

Wykop Skomentuj82

image

 "On miłuje prawo i sprawiedliwość" zabrzmi w całej Polsce w dniu wyborów, co na to opozycja? Niektórzy już się dopatrują, że data wyborów nie została wybrana przypadkowo. Sam jestem ciekaw, czy ktoś z premedytacją to wykalkulował, czy może jednak partia rządząca przez przypadek po raz kolejny miała szczęście, podobnie jak Platforma do kryzysów? A może to sam prezes Kaczyński był tak przewidujący już w momencie, kiedy szukał nazwy dla swej nowej partii? Jeśli tak, to inspiracja musiała przyjść z góry?

Dokładnie w dniu wyborów prezydenckich, 10 maja, we wszystkich kościołach w Polsce będzie śpiewany psalm, w którym padają słowa: "On miłuje prawo i sprawiedliwość, ziemia jest pełna Jego łaski". Dokładnie tak samo było 21 października 2018 roku, gdy odbywały się wybory samorządowe. Chodzi o psalm 33., którego jedna ze zwrotek dokładnie brzmi tak: "Bo słowo Pana jest prawe/ a każde Jego dzieło godne zaufania./ On miłuje prawo i sprawiedliwość,/ ziemia jest pełna Jego łaski".

Jak się okazuje, czytania oraz psalmy w czasie roku liturgicznego są określone przez Watykan i obowiązują nie tylko w Polsce.  W ten sposób czytania powtarzają się co trzy lata. Wyrażenie "prawo i sprawiedliwość", które ma zabrzmieć w dniu wyborów nie odnosi się więc w oczywisty sposób do nazwy partii politycznej, choć stanowi wyjątkową zbieżność czasową. Przypomnijmy, że na tegoroczne wybory prezydenckie były rozważane trzy daty - 3,10 i 17 maja, jednak ostatecznie zdecydowano się na 10 maja.

Pytanie, jak teraz po tej informacji odniesie się do tej zbieżności opozycja, która w pierwszym momencie po ogłoszeniu wydawała się być usatysfakcjonowana  i stwierdziła, że każda data wyborów jej odpowiada. Czy będzie dalej zadowolona, czy wprost przeciwnie, zaczną się krzyki o oszustwie, już przy wyborze samej daty wyborów, lub nawet próby zamykania kościołów? Jest takie powiedzenie ludowe, biednemu to zawsze wiatr w oczy, o drugiej części nie wspomnę, które tu wydaje się, jak najbardziej właściwe.

http://dzikikraj.interia.pl/news-psalm-koscielny-ze-slowami-on-miluje-prawo-i-sprawiedliwosc-,nId,4311727#iwa_source=worthsee

Wykop Skomentuj82
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka