17 obserwujących
827 notek
1274k odsłony
2015 odsłon

Dramat na urodzinach. To pewny kandydat do Nagrody Darwina.

Wykop Skomentuj11

Dramat na urodzinach! Do sieci trafił wstrząsający film z ostatnich chwil życia imprezowiczów.

Rosyjska blogerka Ekaterina Didenko zorganizowała swoje przyjęcie urodzinowe w kompleksie saun w Moskwie. W czasie imprezy mąż 29-latki wrzucił do basenu 25 kilogramów suchego lodu. W wyniku reakcji zaczęła uwalniać się duża ilość dwutlenku węgla, w wyniku czego  zginęły 3 osoby, a 7 zostało rannych. Dwie osoby zginęły na miejscu. W szpitalu zmarł także mąż blogerki, 32-letni Valentin Didenko. 7 kolejnych osób zostało rannych.

Nagrody Darwina (ang. Darwin Awards) – corocznie przyznawane w wyniku głosowania w internecie antynagrody, za wyjątkową głupotę, której efektem była śmierć kandydata. Nagrody mają charakter symboliczny i nasycone są czarnym humorem, a ich nazwa pochodzi od nazwiska twórcy teorii ewolucji – Charlesa Darwina. Zgodnie z teorią ewolucji, osobniki mało inteligentne, zdolne do zachowań szczególnie głupich i niepotrzebnie ryzykownych, statystycznie częściej nie dożywają wieku prokreacyjnego, w wyniku czego przeważnie nie przekazują swoich genów następnym pokoleniom - co jest w interesie danego gatunku.

Warunkiem nominacji do „nagrody” jest śmierć kandydata w wyniku jego własnej głupoty, lub okaleczenie się pozbawiające możliwości reprodukcji. Fakt posiadania potomstwa nie dyskwalifikuje kandydata do nagrody. W języku potocznym używa się określenia „zasłużyć na nagrodę Darwina”, jako synonimu wyjątkowo głupiego, idiotycznego zachowania. W 2006 roku nakręcono czarną komedię pod tytułem „Nagrody Darwina” z Winoną Ryder i Josephem Fiennesem w roli głównej.

Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości