20 obserwujących
872 notki
1377k odsłon
4739 odsłon

Infantylne zachowanie marszałka Grodzkiego. I to ma być mąż stanu?

Wykop Skomentuj129

image

Czy marszałek Senatu Tomasz Grodzki (PO) w prywatnych celach wyjechał w ostatnim czasie do Włoch. - Czy zaryzykował zdrowiem nie tylko swoim, ale i SOP, a także wszystkich przebywających w Senacie? Obrady Senatu były opóźnione o 4 dni, a posiedzenie Senatu było odroczone właśnie ze względu na urlop marszałka Grodzkiego.

We Włoszech jest już ponad 7300 potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem. Zdaniem służb, wyleczone zostały 622 osoby, ale aż 366 zmarło. Polski MSZ odradza wyjazdy do tego kraju. Tymczasem jak informują media, marszałek Senatu Tomasz Grodzki wrócił w ostatnich dniach z zagranicznej podróży i po wylądowaniu na Lotnisku Chopina w Warszawie nie chciał wypełnić karty lokalizacji pasażera. Miał to zrobić dopiero po długich namowach pracujących na terminalu osób. Polityk PO nie odpowiedział na pytania w tej sprawie.

- Docierają do nas informacje kolportowane przez media, że w ostatnim tygodniu we Włoszech przebywał z wizytą prywatną marszałek Senatu Tomasz Grodzki - powiedział teraz Adam Bielan (PiS), rzecznik sztabu wyborczego Andrzeja Dudy. -  Pan marszałek nie odpowiada na pytania dziennikarzy czy rzeczywiście był we Włoszech i zaryzykował zdrowiem nie tylko swoim, ale oficerów Służby Ochrony Państwa, którzy cały czas muszą mu towarzyszyć i jednocześnie zaryzykował zdrowiem senatorów, bo przyjechał prosto z lotniska na posiedzenie Senatu oraz wszystkich reporterów, którzy obsługują posiedzenia Senatu - dodał Adam Bielan.

Podczas krótkiej konferencji prasowej polityk PiS podkreślił, że opinia publiczna ma prawo wiedzieć, czy trzecia osoba w państwie postępuje zgodnie z zaleceniami lekarzy oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Przypomniał, że służby od dłuższego czasu odradzają wyjazdy do Włoch, bo w kraju tym sytuacja jest najgorsza z całej Europy. - Jeżeli by okazało się, że rzeczywiście marszałek Grodzki był na wakacjach, na feriach we Włoszech, to powstaje problem. Obrady Senatu były opóźnione o 4 dni. Wiemy, że bardzo ważne, bardzo pilnie potrzeby ustawy i projekty rządowe zostały uchwalone już w poniedziałek, a posiedzenie Senatu było odroczone właśnie ze względu na urlop marszałka Grodzkiego aż na piątek – stwierdził Adam Bielan.

Polityk PiS dodał także, że osoby przebywające w Sejmie muszą wypełniać dokumenty dotyczące tego, czy miały kontakt z osobami wracającymi w krajów podwyższonego ryzyka. Jeżeli Tomasz Grodzki był we Włoszech, a nie poinformował o tym publicznie, zdaniem polityka może to spowodować narażenie zdrowia wielu osób.

Teraz pytanie zasadnicze, czy jeśli doniesienia medialne potwierdzą się, to taką osobę, jak marszałek Grodzki można jeszcze traktować poważnie? Czy to jest odpowiedzialny polityk i człowiek? Jaką reputację wystawił sobie, jako lekarz (pomijam wątek kopertowy)? Mam wrażenie, że to już kolejna historia związana z opozycją totalną, gdzie po początkowym, przepełnionym nadziejami  zadęciu,  po raz kolejny cała para poszła w gwizdek. Kolejny opozycyjny fighter (jak choćby Petru) okazuje się nieodpowiedzialnym pajacem i dupkiem? 





https://wiadomosci.wp.pl/pis-docieraja-informacje-ze-marszalek-tomasz-grodzki-byl-we-wloszech-6487074555168385a

Wykop Skomentuj129
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka