20 obserwujących
873 notki
1379k odsłon
866 odsłon

Ekipa spod szyldu "piniendzy ni ma i nie bedzie" już przebiera nóżkami

Wykop Skomentuj19

image

Taka pewna siebie postawa na szeroko rozstawionych nogach, nie do wywrócenia, jak mawiają pewnie stąpa po ziemi, czyli prawie już premier i tylko skarpetek mu brak. Czy podobną prowizorkę mają do zaoferowania w rządzeniu?

Gowin zachował się w typowym dla siebie stylu, czyli jest za, a nawet przeciw. Podał się do dymisji, ale dalej z ekipą pozostaje w koalicji licząc, że będzie nadal czerpał profity ze wspólnego rządzenia, choć odpowiadać za to co firmuje już nie zamierza. Taki można powiedzieć Rejtan na współczesne czasy, albo inaczej, jakie czasy taki Rejtan.

Tymczasem Kropiwnicki już kreśli wizję nowego rządu PO: Ministrem zdrowia Grodzki, a premierem Budka.  Poseł PO Robert Kropiwnicki stwierdził, że jeżeli PO przejęłaby teraz władzę, to ministrem zdrowia mógłby zostać marszałek Tomasz Grodzki, a premierem Borys Budka. Na słowa posła PO zareagował wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski. Proszę nie straszyć Polaków. Wystarczy nam koronawirus — napisał na Twitterze Stanisław Karczewski.

Przyszły "minister zdrowia" Grodzki, jak wiemy, jest wielkim przeciwnikiem zapowiadanego głosowania kopertowego. Tajemnicą poliszynela jest,  że według niego koperty nie do tego służą. Czyżby uważał, że lepsze będzie "leczenie kopertowe"? "Premier" Budka już chyba na zawsze zostanie gościem z tego sławnego wywiadu, gdzie operator miał pokazywać tylko górę, a jakiś złośliwiec (pewnie z PiS) pokazał więcej. Aż strach pytać o kandydatów na inne stanowiska ministerialne, bo są przecież jeszcze w odwodzie i Kopacz i Kierwiński i Mucha i Nitras i Spurek i Grabiec i Jachira i Neuman i Błońska i Szczerba i wiele, wiele innych, równie egzotycznych postaci. Aż strach się bać, jak mawia klasyk.

Wykop Skomentuj19
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka