Blog
andrzej111
andrzej111
andrzej111 kosmiczny pył
5 obserwujących 588 notek 759204 odsłony
andrzej111, 27 grudnia 2016 r.

Z braku opłatka połamali się jajeczkiem, bo najważniejsza jest przecież tradycja

481 9 0 A A A

Z braku opłatka połamali się jajeczkiem

Dla wielu wigilia pod Sejmem była chyba pierwszą wigilią w życiu- mówi Rafał Ziemkiewicz. Świadczą o tym okoliczności rodem z komedii Barei "Rozmowy kontrolowane", gdzie polskojęzyczni uczestnicy kolacji, którym , jak mawia Michalkiewicz, nogi wyrastają z Moskwy,  z powodu braku opłatka "dzielili się jajeczkiem", bo najważniejsza jest przecież tradycja.

-Oni się czują nietutejsi, nawrócili się z Moskwy na Unię i czują się Europejczykami. Nie będą tu imponować, ale za wszelka cenę się starają. Wiedzą, że Polacy obchodzą wigilię, to zrobili coś na kształt wigilii. Zdjęcia KOD-u pod Sejmem pokazują, że dla wielu była to chyba pierwsza wigilia w życiu  - mówił o obecności KOD-u pod Sejmem Rafał Ziemkiewicz w programie "Chłodnym okiem".

Niektórzy porozstawiali lampki, znicze, przynieśli pasztet, śpiewali „O mój rozmarynie” -  wyliczał publicysta. Wygląda to wszystko co prawda  nieporadnie, ale nikt nie ma wątpliwości, że to zasługa Kaczyńskiego, iż najpierw w ręce opozycji włożył polskie flagi, nauczył ich hymnu, a teraz próbuje zbliżyć do Tradycji Kościoła. 

- Można byłoby zrobić seminarium naukowe dotyczące tzw. ciamajdanu i tego, co się dzieje w sejmie pod tytułem „Co nas śmieszy w KODzie”. Są odwieczne mechanizmy, które śmieszą ludzi np. przestawienie pojęć, służący przebierają się za cesarza, arystokraci za służbę, a tutaj wigilia, a jacyś faceci i kobiety siedzą w Sejmie. Śmieszą nas ludzie, którzy chcą kogoś udawać – rozpaczliwie szukają swojej tradycji i nie mogą się przyznać, jaką mają tradycję - powiedział Rafał Ziemkiewicz.

 

 

http://telewizjarepublika.pl/ziemkiewicz-dla-wielu-wigilia-pod-sejmem-byla-chyba-pierwsza-wigilia-w-zyciu,42476.html

Opublikowano: 27.12.2016 15:55.
Autor: andrzej111
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • Czuję się w obowiązku przeprosić autora, to rzeczywiście ja nie potrafiłem odnaleźć swego...
  • Może są jakoś poukrywane i nie potrafię odnaleźć swojego z ok. 10 godz., bo rzadko ostatnio...
  • Widzę, że Forum Żydów Polskich stosuje nową formę dyskusji. Jeśli fakty w komentarzu są...

Tematy w dziale Polityka