14 obserwujących
748 notek
1088k odsłon
1475 odsłon

W czym sprzątaczki szkolne są gorsze od tych z Senatu?

Wykop Skomentuj11

image

Coraz dziwniejszy staje się ten obecny strajk nauczycieli i nie ma chyba żadnego odpowiednika w historii polskich strajków. Nauczyciele przychodzą na ósmą rano zamykają się w jednym pokoju na kawę i "działalność rozrywkową" i tak protestują aż do obiadu, a potem normalnie, jak każdego dnia po pracy, idą do domu do swoich bliskich. W międzyczasie przerwa weekendowa, a nawet jak słyszeliśmy, wypad do SPA celem regeneracji sił po uciążliwościach strajkowych. Gdyby im zapłacili jeszcze za ten czas, to można powiedzieć żyć nie umierać i można tak strajkować w nieskończoność. Pewnie nawet bez podwyżek?

Piszę o tym, bo coraz częściej słychać narzekania szkolnego personelu technicznego, który praktycznie nie bierze udziału w tej walce "elity", choć to właśnie jego wynagrodzenia bardziej by to uzasadniały, a jest przez nią traktowany z góry, jak wychowankowie, ich rodzice, czy pozostała część społeczeństwa, która ma tylko dawać, a wymagać już nie. Panie sprzątające zastają w pokojach strajkowych przysłowiowy burdel po "działalności artystycznej" i stosy brudnych szklanek z niedopitą kawą, oraz oczekiwania pełnej obsługi zapracowanych nauczycieli. Jedna ze strajkujących, prowadząca w mediach społecznościowych "otwarty dziennik strajkowy", ze zgrozą i oburzeniem przytoczyła przykład, że w jednej ze szkół pani sprzątaczka zasugerowała, iż nauczyciele mogliby sami po sobie sprzątnąć na koniec okupowany pokój, lub chociaż potoknąć szklanki po kawie. No jednym słowem zgroza.

Ciekaw jestem gdzie jest w tym momencie niezawodny obrońca sprzątaczek pan Zandberg, który wielokrotnie stawał w ich obronie, ostatnio atakując Senat za złe traktowanie tego właśnie personelu? A i nasz kolega portalowy, stały bywalec strony głównej o pseudonimie "Stary", którego wysmażony paszkwil na senackie praktyki widnieje jeszcze na stronie, też jakoś przegapił tą niestosowność nauczycielskich zachowań. To jest zwykły brak konsekwencji panowie. Jeśli chcecie być wiarygodni w tym co robicie, należy jak najszybciej poprawić to zaniedbanie.

Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka