14 obserwujących
731 notek
1038k odsłon
2284 odsłony

Na zachodzie Europy biją nie kukły Żydów, tylko ich samych – i Żydzi milczą.

Wykop Skomentuj80

image

Na zachodzie Europy biją nie kukły Żydów, tylko ich samych – i Żydzi milczą, by nie pogarszać trudnej sytuacji. Polskę atakują za to pod każdym najgłupszym pretekstem, a jak brak nawet głupiego pretekstu, JTA produkuje fejk niusy. Głupiogrzeczne przepraszactwo tylko to nakręca – wskazuje na Twitterze Rafał Ziemkiewicz publicysta „Do Rzeczy”.

Elementarna znajomość zasad polityki wymaga w takiej sytuacji asertywności. Inaczej episkopat i PiS będą przepraszać bez końca za procesje Bożego Ciała, za czytanie Ewangelii, za strachy na wróble i cokolwiek. "Tak się gra jak przeciwnik pozwala", a Polacy pozwalają na wszystko – podkreśla publicysta.


Moje zdanie jest takie, jeśli wobec narastającej fali antysemityzmu w krajach zachodnich, skąd Żydzi coraz częściej zmuszeni są uciekać i emigrować do Izraela, oskarżają nas oni o antysemityzm, który w porównaniu z tamtymi krajami praktycznie u nas nie występuje, to znaczy, że nie tyle przeszkadza im nasz antysemityzm, tylko raczej drażni ich nasza obojętność w stosunku do nich.

Nie wiadomo na jakiej podstawie, ale uzurpują sobie, że powinniśmy być im dozgonnie wdzięczni i traktować, jak kogoś lepszego, za dobro które nam wyrządzili, traktowanie na równi z innymi jest już postrzegane właśnie jako antysemityzm. Co ciekawe sami nie czują żadnej wdzięczności za to, że Polska przyjęła ich wtedy, kiedy byli prześladowani przez całą Europę i tu znaleźli bezpieczne schronienie na wieki.

Najbardziej nie trawią jednak, jak widać ostatnio chociażby po sławnej wypowiedzi Pawła Śpiewaka,  gdy ktoś próbuje przypominać, że to właśnie Polacy ryzykowali swoim życiem i życiem całych swoich rodzin, aby ratować ich przodków. Z jakiegoś niezrozumiałego względu jest to dla nich upokorzeniem nie do zaakceptowania. Być może wynika to z tego, że ci według nich lepsi, byli wtedy całkowicie zależni i zdani na łaskę tych niby gorszych. Z takim podejściem rzeczywiście trudno żyć i wiele rzeczy może irytować.

Problemem jest często to, że Żydzi nazwanie Żyda Żydem już uznają za antysemityzm i robią wielkie halo. Według nich jeśli ktoś jest Żydem, to nie może mieć cech negatywnych, jak na naród wybrany przystało. Nie ma Żyda mordercy, pedofila, kryminalisty. Jeśli ktoś taki się trafi, nie wolno mówić przy okazji, że jest Żydem. Podobnie jest ze zdrajcą Judaszem.  Co innego jeśli chodzi o Polaków, o tutaj to już można jechać równo, z czym mamy często do czynienia. W takich przypadkach pochodzenie podaje się nawet gdy dziadek, lub pradziadek miał polskie korzenie. Może potrzeba czasu i cierpliwości, a inne nacje pokażą im, że nie są pępkiem świata, a wtedy docenią tą naszą obojętność?


image

Palenie Judasza w Grecji nie jest antysemickie, ale ...palenie Judasza w Polsce jest antysemickie. Palenie Judasza to stara i popularna tradycja w Grecji. Kiedy więc "antysemicka" i "rasistowska" Grecja będzie krytykowana i atakowana przez J. Danielsa i media izraelskie / amerykańskie?


image

Zresztą Żydzi też mają takiego odpowiednika naszego Judasza, czyli Hamana, którego co roku wieszają i okładają kijami w obecności i przy pomocy dzieci. Więc pytanie, ich reakcje to nadwrażliwość, czy hipokryzja?http://telewizjarepublika.pl/ziemkiewicz-na-zachodzie-europy-bija-nie-kukly-zydow-tylko-ich-samych,79156.html

Wykop Skomentuj80
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości