16 obserwujących
758 notek
1124k odsłony
4577 odsłon

No i w końcu PiS przegrał, sensacja wisi w powietrzu

Wykop Skomentuj213

image

Wahało się, wahało, aż w końcu pękło. Koalicja Europejska wygrywa z PiS. Najnowszy sondaż IBSP. 41,94 proc. głosów - na tyle, według sondażu, może liczyć Koalicja Europejska. Na drugim miejscu plasuje się PiS z wynikiem 39,04 proc. Trzecie miejsce zajęła Wiosna Roberta Biedronia (9,57 proc.). Na tym lista się kończy. Analogiczne badanie sprzed dwóch tygodni wskazuje, że Koalicja zanotowała wzrost o 4 punkty procentowe, z kolei poparcie dla PiS i Wiosny spadło w sondażu o jeden punkt. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie pewne ale... badania przeprowadzone zostało przez Instytut Badań Spraw Publicznych (IBSP) dla "Newsweeka" i RadioZet.pl.

Tomasz Lis żalił się ostatnio do zaprzyjaźnionych redaktorów, że z tygodnia na tydzień maleją szanse na wygranie najbliższych wyborów z PiSem. Czyżby zatem wespół z kolegami postanowili zrobić przyjemność swym ulubieńcom z opozycji totalnej i zamówili odpowiednie wyniki sondaży? Chwila to zdaje się ostatnia, bo jeśli nie teraz, to kiedy? Po wyborach?
Umieściłem tą notkę w dziale polityka, bo takiego jak humor, czy rozrywka, jako bloger, nie mam do wyboru. Ale Redakcja Salonu24 już może to poprawić.

P.S.

Żeby było jeszcze weselej: sondaż IBSP był dla Newsweeka, a rada programowa IBSP, to m.in.  Monika Płatek, Andrzej Rychard, Józef Pinior, Henryka Bochniarz, Włodzimierz Cimoszewicz, Magdalena Środa, Adam Rotfeld. No comment.


Wykop Skomentuj213
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka