21 obserwujących
844 notki
1333k odsłony
2169 odsłon

30 lat po obaleniu komuny Kwaśniewski, Cimoszewicz i Miller wciąż wiodą prym w Polsce

Wykop Skomentuj66

image

Trzej przyjaciele z boiska skrzydłowy, bramkarz i łącznik.

Jak to się stało, jak do tego doszło, można zapytać. Ale kogo pytać? Bolka i jego mocodawców? Obecna sytuacja jest potwierdzeniem tezy, że okrągły stół był jednym wielkim kantem, a komuniści podzielili się tylko władzą ze swoimi agentami. Nie wiem co obalono 30 lat temu, ale ówcześni czołowi przedstawiciele PZPR mają się obecnie świetnie i nadają wciąż ton bieżącej polskiej polityce, co najlepiej widać choćby po ostatnich komentarzach dotyczących wyborów prezydenckich, a media prześcigają się w kolportowaniu ich mądrości i przemyśleń.


Aleksander Kwaśniewski twierdzi, że rezygnacja Donalda Tuska ze startu w wyborach prezydenckich może wyjść na dobre opozycji. Były prezydent uważa, że najbardziej korzystnym rozwiązaniem będzie wystawienie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej do wyścigu z Andrzejem Dudą. Kwaśniewski ocenia, że wyścig wyborczy będzie wyrównany, a wszystko rozstrzygnie się w drugiej turze. Były prezydent wątpi, by Andrzej Duda zdołał powtórzyć jego wynik z 2000 roku, kiedy Kwaśniewski wygrał w I turze głosowania.


Cimoszewicz studzi zapał PO. Kidawa-Błońska się nie nadaje. Małgorzata Kidawa-Błońska otrzymała w wyborach do Sejmu w Warszawie blisko 420 tys. głosów. Ogromnym poparciem - tyle, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego - cieszył się także były aparatczyk PZPR Włodzimierz Cimoszewicz. Na byłego premiera, polityka SLD, a ostatnio europosła w stolicy zagłosowało blisko 220 tys. osób. To najlepszy wynik w Warszawie i jeden z lepszych w skali całej Koalicji Europejskiej! Jak ocenia on szanse Kidawy-Błońskiej w starciu o prezydenturę? - Jej najsilniejszą stroną jest to, że wzbudza sympatię. Nie jestem pewien, czy to wystarczy - odpowiada były premier.

Donald Tusk ogłosił, że nie wystartuje w wyborach prezydenckich. Internet natychmiast zalała fala komentarzy dziennikarzy i polityków. "Andrzej Duda ma drugą kadencję na wyciągnięcie ręki" - skomentował nowy europoseł Leszek Miller. Brakuje już tylko opinii Jaruzelskiego i Kiszczaka, ale ci ze względów formalnych nie mogą dziś zabrać głosu. Tak wygląda scena polityczna w Polsce Anno Domini 2019, czyli 30 lat po "obaleniu komuny" i odsunięciu komunistów od wszelkich stanowisk i funkcji.https://wiadomosci.wp.pl/aleksander-kwasniewski-o-wyborach-prezydenckich-opozycji-bedzie-latwiej-bez-donalda-tuska-6443452119721601a

https://fakty.interia.pl/polska/news-cimoszewicz-studzi-zapal-po-kidawa-blonska-sie-nie-nadaje,nId,3322238

https://wiadomosci.wp.pl/donald-tusk-sie-wycofuje-duda-ma-druga-kadencje-6442912488003713a

Wykop Skomentuj66
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka