192 obserwujących
230 notek
843k odsłony
4183 odsłony

Prezes Banaś i jego kamienica

Wykop Skomentuj202

Nie sądzę, aby sprawa prezesa NIK Mariana Banasia okazała się punktem zwrotnym tej kampanii wyborczej i w zasadniczy sposób odwróciła korzystny dla PiS trend w sondażach. Zarazem jednak nietrudno zauważyć, że jest to afera gatunkowo poważniejsza od tej z "latającym" marszałkiem Kuchińskim, czy hejtującym przeciwników "dobrej zmiany" w sądownictwie wiceministrem Piebiakiem. Przede wszystkim dlatego, że prezesa Banasia nie da się odwołać i zamknąć w ten sposób usta krytykom frazesem o "wyższych standardach", obowiązujących w wielkiej, politycznej rodzinie PiS. Nie podejrzewam natomiast, aby prezes Banaś był równie posłuszny PJK co eksmarszałek Kuchiński i sam podał się do dymisji. Dlaczego jednak miałby to zrobić, skoro jego poprzednik został nagrany w czasie ustawiania z posłem PSL konkursu na dyrektorskie stanowisko w NIK, a dotrwał do końca kadencji?

Pozostaje zatem sztabowi PiS wziąć prezesa Banasia z jego piękną krakowską kamienicą na grzbiet i biec z nim do wyborczej mety, co zasygnalizował już sam naczelny szeryf RP minister-prokurator ZZ, kopiąc przy okazji w kostkę swojego odwiecznego rywala, ministra tajnych służb MK. Ponieważ jednak prezes Banaś jest mężem słusznej wagi i wzrostu, to bez (politycznego) bólu na ostatniej prostej się nie obejdzie. Zwłaszcza, że niechętnej PiS części mediów oraz opozycji zostały jeszcze długie trzy tygodnie na prześwietlanie tej sprawy, a Kraków... to wbrew pozorom nie jest duże miasto i ludzie wiedzą tam zaskakująco dużo o innych. Zwłaszcza o tych, którym Fortuna ostatnimi czasy mocno sprzyjała.

***

Muszę przyznać, że wciąż nie doceniam magicznego wpływu PJK na jego ludzi. W kilka godzin po napisaniu powyższego komentarza, prezes Banaś oświadczył w TVP, że udaje się - do czasu wyjaśnienia postawionych mu zarzutów - na bezpłatny urlop.

Spindoktorzy opozycji i wspierające ją media muszą zatem znaleźć coś nowego, bo reakcja PJK była błyskawiczna. Najwyraźniej wyciągnął on wnioski ze sprawy marszałka Kuchcińskiego.

Wykop Skomentuj202
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka