29 obserwujących
344 notki
444k odsłony
348 odsłon

Marginalia. Symetrysta spod Wawelu obraża Polaków i majaczy coś o komunie

,,Wolność wiodąca na barykady" - fragm. obrazu. Mal. Eugene Delacroix
,,Wolność wiodąca na barykady" - fragm. obrazu. Mal. Eugene Delacroix
Wykop Skomentuj9

Świadectwem całkowitego upadku środowiska akademickiego są starcze wywody blogera echo 24, który znany jest między innymi z tego, że plącze się bez celu po wzgórzu Wawelskim i jest członkiem Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jednego i drugiego doktorowi zabronić nie można, teoretycznie przynajmniej, ale czekam dnia kiedy AKO powie mu któregoś dnia ,,spadaj, chłopie!”.

Autor ów jest przysposobionym krakowianinem, co powoduje że jego głos, jako tzw. krakowskiego naukowca, brzmi donioślej niż inne. Wszystkie te czynniki powodują, że wobec wyrażanych przez blogera echo24 trudno przejść obojętnie. Mnie z równowagi wyprowadza fakt, że ordynarnie mija się on z prawdą. Jakiś czas temu echo24 został symetrystą, tj. zwolennikiem poglądu, że w dwóch głównych obozach politycznych w Polsce jedni są warci drugich, skoro ludziom deklarującym postępowanie zgodne z prawem też przytrafiają im się potknięcia i afery. Awansował tym samym do grona ćwierćinteligentów, którym celowo podsuwa się taki właśnie prostacki pogląd, bazujący na najniższych instynktach.

Doktor idzie dalej niż obrońcy systemu, który budowany był przez ponad siedem minionych dekad, sączy nam bowiem do głów opinię, iż że politycy ,,zamienili Polskę w jeden wielki dom wariatów, od lewa, przez środek, do prawa”. ,,Myślę – stwierdza - że się Państwo ze mną zgodzicie, iż weszliśmy już po samą szyję w ostatnie stadium paranoidalnej schizofrenii zrodzonej z maniakalnej nienawiści wszystkich do wszystkich”.

Podział sceny politycznej na dwie główne formacje całkowicie przeczy tym słowom. Proszę zauważyć, że dość umiarkowanie nastawieni reformatorzy z Dobrej Zmiany mają przeciw sobie sobie formację (wolnej) miłości, a nie nienawiści, pragnącą swobodnego żerowania i spółkowania wszystkich ze wszystkimi. Gdzie tu zatem miejsce na nienawiść?

Wyborca ma zresztą dużo szerszy wybór. Ze słów doktora-blogera, który echem zwykł odpowiadać na byle-jakie wydarzenie i komentarze, wynika że już przestali go interesować kukizowcy, których do niedawna był fanem, a zaczęła podobać się Wiosna. Pewnie z tego względu, że ci pierwsi trwają przy tradycyjnych wartościach.

Doktor, jako człowiek bez właściwości, wyraźnie cierpiący na kompleks Piotrusia Pana*, chciałby, żeby w życiu było tak jak na słonecznej plaży z panią Werner**, choć każdy, kto ma odrobinę wyobraźni, wie że któregoś dnia przychodzi nad morze sztorm i wywiewa beztroskich plażowiczów, równając grajdoły i odświeżając powietrze. W swoim symetryzmie bloger echo24 poszedł bardzo daleko. Zrównuje w nim bowiem polityków, chcących przywrócić cześć nie tylko zwykłym obywatelom, ale również ofiarom zbrodniczych systemów totalitarnych, wśród których jest ich również ojciec autora, z ekipą organizatorów niewyobrażalnej grabieży państwa, prowadzącej wprost do ,,Finis Poloniae".

Do tego celu echo 24 wykorzystuje ,,Miedzynarodówkę”, majacząc że jedni i drudzy chcą ,,z posad ruszyć bryłę świata”. Oburzające pierdolety doktora (Czytelnik wybaczy mi młodzieżowy język, ale inaczej do doktora nie dotrze najszczersza prawda o jego tekstach), nakazuje trzymać się od niego z daleka.

Czego życzę Państwu. I sobie.   

*https://pl.wikipedia.org/wiki/Kompleks_Piotrusia_Pana 

**https://www.youtube.com/watch?v=bilQ82UyKZs

----

Post scriptum: 

Kluczowa jest ta fraza: ,,weszliśmy już po samą szyję w ostatnie stadium  paranoidalnej schizofrenii zrodzonej z maniakalnej nienawiści wszystkich do wszystkich”. 

Jeśli o mnie chodzi to ja nie widzę tej nienawiści, ani schizofrenii. Wiem, że bardzo  na upowszechnianiu takiego poglądu zależy ludziom, którzy chcą zburzyć spokój społeczny w Polsce. Oczywiście najbardziej pragną oni, aby Polacy skoczyli sobie do gardeł. Doktor próbuje wcisnąć nam pogląd ten do głów. Jeśli robi to sam od siebie, to znaczy że  rozum go opuścił.


Wykop Skomentuj9
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka