61 obserwujących
551 notek
812k odsłon
  170   1

Wójt wini Pana, Pan Księdza...

...a nam wszystkim zewsząd nędza. Oto kilka zebranych faktów:

Niemcy: „Opera za 3 grosze” – film z lat trzydziestych XX w.:

    „Mackie Majcher, przewodzący londyńskim bandytom, żeni się potajemnie z Polly, córką króla żebraków Peachuma. Mackie organizuje marsz protestacyjny biedoty londyńskiej za co trafia do więzienia. Ucieka dzięki pomocy Jenny, swej dawnej kochanki. Polly zaś wspólnie z bandą Majchra i ojcem otwiera bank, aby móc łupić biedotę i kraść w majestacie prawa.”

USA: Henry Ford I – znany amerykański przedsiębiorca (1863–1947)

    „Jeżeli ludzie w kraju rozumieliby naszą bankowość i system monetarny, wierzę, że przed jutrzejszym rankiem wybuchłaby rewolucja.”

Polska 1989 r.:

    „Przed siedzibą Bezpiecznej Kasy Oszczędności przy Marszałkowskiej w Warszawie ustawiały się kolejki. Około 10 tys. osób, głównie mniej zamożnych, powierzyło BKO swoje pieniądze.”

Polska 2008 r.:

    „Latem 2008 roku Polacy stadnie rzucili się po „frankowe” hipoteki, korzystając z niskiego kursu niskiego kursu franka i korzystnego oprocentowania tychże względem kredytów w PLN. Do „ufrankowienia” polskiego społeczeństwa przyczyniły się zarówno nachalne reklamy, powszechne opinie o stabilności szwajcarskiego systemu finansowego i plany sprzedażowe banków.”

Gdy frank w 2009 r. przebił barierę 3 zł (co za przypadek!) ekonomiści wieszczyli:

„Przyszłość posiadaczy kredytów we frankach szwajcarskich rysuje się jednak w różowych barwach. Część ekonomistów uważa, że umacnianie się złotego szybko się nie skończy, a w perspektywie roku czy dwóch lat zobaczymy kurs franka szwajcarskiego na poziomie 1,8 zł.” Jaki jest kurs franka dziś – każdy widzi.   

Polska 2009 r.:

"Marcin Plichta zakłada Amber Gold. Straty zwykłych ludzi ponad 800 mln zł."

Polska 2021:

"W aferze GetBack S.A. doszło do licznych nieprawidłowości, a wielu obywateli zostało pokrzywdzonych. Tymczasem państwo traktuje ich w sposób niekonsekwentny."

Polska 2021:

Pierwszy Bankier Rzeczypospolitej , Prezes Narodowego Banku Polskiego Pan Glapiński ogłasza, że prawdopodobieństwo wzrostu stóp procentowych jest po prosty zerowe!  Liczba udzielanych przez banki kredytów szybko rośnie. W 2022 r. stopy procentowe są gwałtownie powiększane, raty kredytów gwałtownie rosną. Pan Glapiński  szykuje się do objęcia drugiej kadencji.

Polska 2022:

W telewizji emitowane są nachalne reklamy pożyczek o RSO około 120%.

Winni są oczywiście zwykli Polacy i to tylko oni poniosą wszelkie konsekwencje. Wnioski proszę wyciągnąć samemu.

Lubię to! Skomentuj20 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale