8 obserwujących
30 notek
160k odsłon
2516 odsłon

Czy Prezydent poprze zakup czołgów? Apel

Leopard A7
Leopard A7
Wykop Skomentuj91

Deficyt budżetowy był w roku 2018 mniejszy o 14,9 mld zł, niż w roku 2017. Za tę kwotę można kupić ponad 400 najnowszych czołgów Leopard A7. Na to, że armia kupi te czołgi nie ma co liczyć. Od kilkunastu lat trwa, jak nie niemoc, to brak środków w zakresie zakupu nowego sprzętu dla wojsk pancernych. Tymczasem obok Rosja wydaje tyle na zbrojenia, co Niemcy przed 1939. Nie wydaje się, że chodzi tylko o wymianę sprzętu dla samej wymiany.  Ponadto do rosyjskiej armii zasysani są z całego świata najemnicy, materiał na żołnierza dobry, ale na sadystę i zbrodniarza wojennego także. Proszę o rozmowę z Rządem i zakup w trybie pilnym 400 szt. czołgów Leopard A7 skoro sytuacja naszego budżetu jest tak dobra. Szkoda zmarnować te pieniądze na programy typu ,,zupa w domu i w szkole”. Gwarantuję Panu, że nie będzie w Polsce nikogo w gronie wojskowych i specjalistów, kto oceni ten zakup negatywnie. Co więcej, prawdopodobnie przez najbliższe 10-15 lat będą to najnowocześniejsze czołgi w Polsce. Proszę Prezydenta o  zrobienie tego prostego kroku. Programy zakupów wojskowych niech dalej się toczą. Te 400 najnowszych czołgów dobrze zablokuje drogi na północny wschód i wschód od Warszawy. Mogą zostać podporządkowane WOT.

Drogi to klucz do panowania nad Polską.  Teraz nikt ich nie pilnuje. Niech nasza armia przestanie być armią papierowych (planowanych) czołgów… Polska ma ambicję bronić Litwę i Łotwę z dnia na dzień, a reszta krajów NATO daje sobie na taki ruch 30 dni. Sami stawiamy siebie w sytuacji samotnej klęski i nie robimy nic, aby to zmienić.


aktualizacja z godz. 17.15

Ponieważ temat wywołał wiele sprzecznych opinii podam kilka faktów:

1. Amerykańscy wojskowi, którzy mają bardzo duże doświadczenie w napadaniu / obronie różnych krajów twierdzą, że czołgi są niezbędne do  opanowania terenu, lotnictwo uderza i znika,

2. Panowanie w powietrzu uzyskiwane poprzez  myśliwce przewagi powietrznej  (np. F-22 Raptor) jest niezbędne, aby przemieszczać duże ilości ciężkiego sprzętu na znaczne odległości, a my go nie mamy i mieć nie będziemy - musimy więc mieć czołgi, tam gdzie będą potrzebne, tj. blisko dróg na osi: wschodnia granica państwa - linia Wisły. Dlatego tak dużym błędem  było trzymanie Leopardów nad niemiecką granicą, co zmienił  dopiero min. Macierewicz,

3. Polska to kraj równinny w centralnej części i jeśli nie postawić rosyjskim czołgom adekwatnego przeciwnika, to w ciągu 48 godzin dojadą po naszych głównych drogach do Odry,

4. Rosjanie bez przerwy modernizują swoje czołgi, a nasze najnowsze czołgi to niemieckie maszyny z 20-30 -letnimi komputerami (standard A4 i A5) i taką samą mechaniką, oddane za grosze przez Niemców. W trakcie intensywnych walk ich mechanika będzie się sypać. Widać to było doskonale, gdy wojsko polskie wyjechało pomagać powodzianom podczas powodzi tysiąclecia - wiele z  transporterów pływających zwyczajnie się zepsuło,

5. Jeśli rosyjskie czołgi wyjadą z Terespola w kierunku Warszawy, to kto je zatrzyma ? W powietrzu panować będzie lotnictwo rosyjskie, od którego nasze wojska będą tylko oddzielone zestawami przeciwlotniczymi krótkiego i bardzo krótkiego zasięgu. Reszty (tzw. wysokie piętro obrony) jeszcze nie ma. Teraz proszę sobie wyobrazić grupę naszych żołnierzy, która broni przejazdu przez obwodnicę Białej Podlaskiej. Naciera na nich 40-60 rosyjskich czołgów. Nawet jeśli mają wyrzutnie typu Spike film, to po odpaleniu pierwszej rakiety obsługa oberwie kilkoma pociskami z kolumny czołgów i posiekają ją ciężkie karabiny. Bunkrów przecież nie budujemy przy drodze. Każdy normalny żołnierz ucieknie...  Musimy mieć czołgi, które zajmą pozycję i są zdolne przyjąć trafienia na czołowy pancerz od rosyjskich czołgów, czyli muszą to być czołgi najnowsze, a nie sprzed 20-30 lat. Gdy nasze czołgi ustawią się w zasadzce pod kątem prostym do drogi (częściowo okopane), to  rosyjskie będą bokiem  do nich, bo przecież będą w trakcie ruchu. Boczny pancerz jest zawsze dużo słabszy. Tu naprawdę nie ma wielkiej filozofii. Po zapaleniu kilku  pierwszych rosyjskich  czołgów  droga zostanie  zablokowana i wtedy obie strony wezwą na pomoc artylerię rakietową dalekiego zasięgu (60 km+). U Rosjan będą to systemy typu Smiercz / Uragan  FILM, a u nas ledwo zamówione w USA  HIMARSY FILM. Taka taktyka okazała się skuteczna w walkach na Ukrainie. Nie darmo Ukraińcy inwestują w modernizację swoich Smierczy i stworzyli OLCHĘ   FILM . Białorusini i Chińczycy stworzyli natomiast ... POLONEZA . Obecnie polska armia nie ma za zadania bronić dróg. Tę rolę mogą spełnić Wojska Obrony Terytorialnej. W zasadzkach po 4-6 Leopardów ze wsparciem HIMARSÓW skutecznie zatrzymają natarcie i zmusza  Rosjan to zjechania z głównych dróg, gdzie mają  na nich czekać ukryte w zaroślach SPIKE i  polujące po 1-3 sztuki przy lasach i na łąkach LEOPARDY.  NATO ma 30 dni na odsiecz dla nas. Takie są oficjalne ustalenia. Musimy ten czas KUPIĆ. Cena to 15 mld zł.

Proszę obejrzeć ten film . Potrzebujemy HIMARSÓW i LEOPARDÓW i oczywiście okrętów podwodnych z rakietami  o zasięgu ok. 1500 km:

Rosyjskie systemy rakietowe

Konkluzja z dyskusji (10.02.2019):

W 1939 roku, co 3 złotówka z budżetu Polski była wydawana na obronność. Polski rząd wypruwał żyły państwu, aby ocalić niepodległość. Dziś Polska jest w dużo gorszej sytuacji w zakresie stosunku wielkości armii do wojsk Rosji, a na obronność wydaje tylko co 10 złotówkę.

Nisko wyceniamy swoje życie, jako naród. Rosja zawsze żywiła się krwią narodów sąsiednich. Coraz bardziej i bardziej Księstwo Moskiewskie wypychało nas na zachód i rosło w potęgę naszym kosztem. Stoimy na progu kolejnego kataklizmu dziejowego. Putin wg mnie wydaje na armię dużo za dużo, aby zachować dobrobyt i spokój w Rosji.

Niemcy wydają dziś na armię ponad 4 razy więcej realnych pieniędzy, niż Polska

Wykop Skomentuj91
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo