intuicja
"Trzeba raczej umieć rozpoznać pszenicę rosnącą wśród kąkolu (...)" papież Franciszek w Adhortacji "Querida Amazonia"
129 obserwujących
440 notek
777k odsłon
2800 odsłon

Osobista wygrana Andrzeja Dudy w poprzek przekazowi telewizji Jacka Kurskiego

Wykop Skomentuj292

Tegoroczna wygrana to przede wszystkim OSOBISTA wygrana Andrzeja Dudy. Niejako w poprzek telewizji Jacka Kurskiego, której przekaz, wbrew temu, co niektórzy dziennikarze starają się wmówić, był przeszkodą, a nie wsparciem dla Prezydenta.

Trafiliśmy na człowieka pokornego, potrafiącego współpracować i w imię tej współpracy wiele wytrzymać, jednocześnie nie sprzeniewierzając się wartościom, które wyznaje. Niewiarygodnie pracowitego, który zdecydował się na OSOBISTY kontakt z wyborcami, ponieważ zdawał i zdaje sobie sprawę z przekłamań tworzonych przez IV władzę, czyli media.

Ideałem nie jest, ale ideału w polityce (w życiu, zresztą, również) nie poszukuję i nie oczekuję. Wystarczy mi wiarygodność. Moim zdaniem Andrzej Duda jest wiarygodny.

PAD jest obecnie JEDYNYM politykiem, który CHCE i jest władny zakończyć wojnę polsko- polską, choć będzie to niezwykle trudne. Zbierze baty zarówno od własnego radykalnego elektoratu (jeśli ten nie wyciągnie wniosku z wyniku tegorocznych wyborów, a wniosek jest dość oczywisty: jesteśmy podzieleni mniej więcej 50/50 i MUSIMY szukać porozumienia) oraz od „totalnych” – czyli radykałów drugiej strony, których istotą funkcjonowania jest negacja i podważanie wszystkiego, co zaproponuje strona przeciwna.

(pisząc o zakończeniu wojny polsko-polskiej, mam na myśli przede wszystkim wyborców; polityków w dalszej kolejności, o ile w ogóle, ponieważ politycy to władza, a więc z natury swojej walka)

Musimy założyć, że ludzie dobrej woli znajdują się również po tamtej stronie sporu i do tych ludzi kierować swój przekaz. Tego telewizja Jacka Kurskiego uczynić nie jest w stanie – stała się dla tamtej strony kompletnie niewiarygodna.

Dlatego, mam nadzieję, że PAD postara się zakończyć rządy Jacka Kurskiego w TVP, rządy w sumie nieudolne w walce ze sprytniejszym i niezwykle jadowitym kanałem TVN24:) Siermiężna propaganda TVP to pożywka dla hien dziennikarskich, a nie przeciwwaga dla dezinformacji. Przeciwwagę trzeba mądrze wyważyć ;)


Wykop Skomentuj292
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka