33 obserwujących
32 notki
385k odsłon
464 odsłony

Karabin bez 3 części- czyli, jak uzbroić Polskę bez ryzyka

Wykop Skomentuj24

Kiedy patrzymy na statystki, to widzimy, że w Niemczech i Francji jest ok. 30 razy więcej broni w rękach prywatnych, a w Finlandii - ponad 40 razy więcej, niż w Polsce.

image

Finowie są liderami nie bez kozery, bo w 1939 roku bronili się najdłużej spośród wszystkich państw zaatakowanych przez obce wojska podczas pierwszej fazy II wojny światowej. Spalili Rosjanom 1/3 z 6 tys. czołgów i przez 100 dni ich powstrzymywali, sami mając 60 maszyn. Dodatkowo ZSRR stracił blisko 1 tys. samolotów. Francja broniła się raptem kilkanaście dni.  Proponuję więc rozdanie broni chętnym Polakom, ale w układzie "trójkowym": tzn. trzech obcych ludzi w promieniu 1 km ma części do swojej broni wzajemnie oddane w depozyt, tzn. potrzeba zgody 3-ch osób, aby złożyć pełnosprawną broń. Amunicja powinna być wydana wraz z bronią.

image

Dodam, że takie środki bezpieczeństwa z 2-ma kluczami w innych krajach stosuje się... przy odpalaniu broni atomowej.

Części te powinny mieć własne, niepowtarzalne numery. Cena broni przy dużym zamówieniu nie przekroczy 400-600 zł za sztukę  i powinna być możliwość także zamiany jednego 500+ na broń, co ograniczy koszty. To dość bezpieczny kompromis i liczę na szybką i pozytywną reakcję MSWiA i MON, a teraz zapraszam do dyskusji.


Trzeba mieć wręcz chorobliwe lęki, aby zarzucać tu mi beztroskę i dużo ...nieodpowiedzialności za kraj.

NIEPODLEGŁOŚĆ Polski  tracą zawsze  politycy i generałowie, a odzyskiwać ją muszą cywile. Dlatego niech ci pierwsi okażą tu odrobinę pokory i zaufania.

Dla opornych - polska uczennica rozkłada Kałasznikowa:

https://youtu.be/

Wykop Skomentuj24
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo