63 obserwujących
328 notek
621k odsłon
  414   0

O sporze o politykę obozu PiS - Przegląd Tygodnia Józefa Orła (Klub Ronina)

O sporze o politykę obozu PiS - Przegląd Tygodnia Józefa Orła (Klub Ronina)


image

"Najlepiej nie jest" - rozpoczął Przegląd Tygodnia Józef Orzeł.

Pierwszym tematem była prezydentura Donalda Trumpa i błędy analityków wieszczących prorosyjskość Trumpa.

„Trump okazuje się dużo silniejszy w tych relacjach [z Rosją i Chinami], po drugie zaczyna być przewidywalny i po trzecie prezydent Trump będzie wychowywany przez administrację amerykańską aż do skutku. Zaczyna rodzić się nadzieja, że będzie kimś na kształt Reagana.”

Drugi temat Przeglądu dotyczył "Misiewicza i tego co się przy okazji rozwiązywania problemów z nim związanych ujawniło. Tomasz Sakiewicz napisał drugi komentarz na ten temat i ten drugi jest równie niedobry jak ten pierwszy. Tomek najwyraźniej wybiera wariant polityki uosobiony przez Antoniego Macierewicza, a nie Jarosława Kaczyńskiego. Spór o politykę obozu PiSu między Antonim a Jarosławem toczy się od bardzo dawna i to był spór taktyczny, ale też dotyczący tego jak widzimy naród, historię, tradycję. W skrócie to wyglądało tak, że Antoni mówił: musimy pójść jeszcze bardziej na prawo i być jeszcze bardziej twardzi ponieważ niedocenionym, niegłosującym elektoratem są ludzie którym taki zwrot by się bardzo podobał, czyli według Antoniego Macierewicza duży procent niegłosujących wyborców to twardzi, wierzący patrioci konserwatyści. A taktyka Jarosława w odpowiednich momentach, czyli ustalanie taktyki na kampanię wyborczą było takie, że PiS sterował przekazem politycznym w kierunku centrum. Czyli Antoni do ściany, a Jarosław do centrum.Tomasz Sakiewicz opowiedział się za tym do ściany. To jest bardzo niedobrze, ponieważ wydawałoby się, że Gazeta Polska powinna reprezentować mainstream obozu, a praktyka polityczna pokazywała, że Jarosław Kaczyński odnosi dużo większe sukcesy polityczne, czy to w opozycji, czy w obozie rządzącym niż Antoni Macierewicz, więc wydawałoby się, że taktyka Jarosława Kaczyńskiego jest bardziej perspektywiczna i lepiej oddaje to czym wyborcy, Polacy są.”

IMG_7508m

Odnosząc się do obsadzania stanowisk w spółkach Skarbu Państwa (do czego pretekstem była ponowna nominacja Bartłomieja Misieiwcza w PGZ) powiedział: „Jesteśmy w sytuacji nożyc - z jednej strony zagarnianie stanowisk przez aparat pisowski, a z drugiej strony spory wewnętrzne przed samorządową kampanią wyborczą tworzą sytuację gdy pierwszy raz możemy powiedzieć, że co prawda PiS nie ma z kim przegrać, ale może przegrać ze sobą.”

Trzecim tematem poruszonym przez Józefa Orła była koncepcji nowego systemu podatkowego korzystnego dla podatników i prezentacji jaka miała odbyć się następnego dnia. Na ten temat odbyło się osobne spotkanie w Klubie Ronina z posłem Adamem Abramowiczem i pomysłodawcami zmian z Centrum im. Adama Smitha i Związku Przedsiębiorców i Pracodawców: Ekspercki projekt podatkowy dla wzbogacenia Polaków.

Więcej o „ludzie pisowskim”, walce Sakiewicza z braćmi Karnowskimi, sporze o Misiewicza, Jackiewiczu, Hofmanie, 1,5% podatku od sprzedaży, Biedronce i rządzeniu przez projekty w filmie poniżej

Relacja: Bernard i Margotte

P1530449m

IMG_7505m

Więcej zdjęć: https://www.flickr.com/photos/55306383@N03/sets/72157679527651764

Wersja NA ŻYWO:

Źródło: http://blogpress.pl/node/23911

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka