Blog
Naród jest za uczciwością sędziów i prokuratorów
3 obserwujących
198 notek
56k odsłon
201 odsłon

Informacja publiczna. Ile podatnika kosztuje zawieszony prokurator?

Wykop Skomentuj2

Prokurator został oskarżony prywatnym aktem oskarżenia przez pokrzywdzoną  z Torunia  Barbarę Helenę Bączkowską w dniu 26.08.2016r. za przestępstwo z art. 212 kk dokonane publicznie w internecie  w dniu 28.08.2015r. i 3.09.2015r.. Prokurator pomawiał pokrzywdzoną w związku z kandydowaniem do Sejmu RP. Jednym słowem nie był zadowolony z jej kandydowania, miał innych faworytów. Pokrzywdzona na listach dla innych stanowiła konkurencję (Ostatecznie do kandydowania pokrzywdzonej nie doszło. Czy przyczynił się do tego prokurator?).

Co zrobił prokurator?

Prokurator publicznie pod nick'iem poświadczał nieprawdę w sprawie postępowań karnych i opinii sądowo-psychiatrycznych, którym poddawano pokrzywdzoną z uwagi na sprawy karne, której jej wytaczano w ramach represji. Było 5 spraw. 

  • Tylko w jednej ze spraw przypisano pokrzywdzonej winę poprzez umorzenie sprawy z powodu znikomej szkodliwości społecznej za czyn z art.222 kk i art.226 kk ( co stanowi kuziozum zamiast wyroku uniewinniającego).
  • Dwie sprawy umorzono z powodu braku znamion czynu zabronionego
  • Wydano dwa wyroki uniewinniające

Ów oskarżony prokurator za to samo  przestępstwo został oskarżony także w dniu 17.09.2019r. przez prokuratora, gdyż prywatny  akt oskarżenia umorzyła SSR H.Mincer (znajoma prokuratora według jej oświadczenia).

Ile zarabia po zawieszeniu? 

Od maja 2019r. prokurator oskarżony przez pokrzywdzoną, a następnie także przez prokuratora  jest zawieszony. Zgodnie z art. 152 § 1  Prawo o prokuraturze zawieszony  prokurator może mieć  obniżone  wynagrodzenia. Od maja 2019r. zawieszony prokurator zarabia więcej (w załączeniu informacja publiczna). 

więcej   https://www.lexlege.pl/prawo-o-prokuraturze/art-152/ 


image

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale