Z lewej Oleksandr Title (Chrobry Głogów) i Patryk Biernacki (Sandra Spa Pogoń Szczecin) , Głogów 14.02.2020 r. Fot. PAP
Z lewej Oleksandr Title (Chrobry Głogów) i Patryk Biernacki (Sandra Spa Pogoń Szczecin) , Głogów 14.02.2020 r. Fot. PAP
Blog energetyczny Blog energetyczny
265
BLOG

PGNiG Superliga – jedna z najlepszych lig w Europie

Blog energetyczny Blog energetyczny Piłka ręczna Obserwuj temat Obserwuj notkę 3

Chyba każdy, kto widział choć raz mecz naszej reprezentacji w piłce ręcznej wie, jakie dreszczowce są w stanie serwować nam nasi piłkarze.

Polska @pgnigsuperliga, której konto można obserwować na Twitterze, jest jedną z pięciu najlepszych lig w Europie według rankingu Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej. A dwie ekipy z naszej ligi znalazły się w Top 16 EHF Ligi Mistrzów – to Orlen Wisła Płock i Łomża VIVE Kielce.

Mało kto wie, że zainteresowanie ligowymi rozgrywkami szczypiornistów wzrosło w ostatnim czasie o... tysiąc procent. W 2019 r. waśnie o tyle wzrosła oglądalność PGNiG Superligi dzięki podpisaniu umowy z Telewizją Polską od sezonu 2019/2020. A gdy uruchomiona została nowa strona rozgrywek, to wzrost odsłon samej witryny, jak i wzrost liczby użytkowników wyniósł niemal sto procent. 

Medialności samych rozgrywek czy na poziomie ligowym, czy na poziomie międzynarodowym naszym szczypiornistom odmówić nie można. Chyba każdy, kto widział choć raz mecz naszej reprezentacji wie, o czym mowa i jakie dreszczowce są w stanie serwować nam nasi piłkarze. 

O tej medialności na poziomie PGNiG Superligi świadczy jeszcze jedna rzecz - w 2019 roku miało miejsce pierwsze w historii sprzedanie praw do transmisji z rozgrywek PGNiG Superligi poza Polskę (między innymi pojawiła się możliwość jej oglądania w Stanach Zjednoczonych). 

W ubiegłym roku nasz kraj był gospodarzem Mistrzostw Europy w piłce ręcznej plażowej. W turnieju tym Polacy - reprezentacja seniorów - zapewnili sobie siódme miejsce (jest to najlepszy wynik naszych reprezentantów w historii).

Sponsoring sportu

Od 10 lat sponsorem strategicznym Związku Piłki Ręcznej w Polsce, a od 2016 r. sponsorem tytularnym zawodowej ligi piłki ręcznej PGNiG Superliga jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. 

Zaangażowanie i wsparcie PGNiG jest znaczące dla bieżącego funkcjonowania oraz rozwoju piłki ręcznej w Polsce. Dzięki nim realizowane są programy szkoleniowe, promocyjne i rozwojowe oraz wydarzenia dużej sportowej rangi – między innymi turnieje międzypaństwowe zarówno reprezentacji kobiet, jak i mężczyzn.  

Marka PGNiG w sposób jednoznaczny kojarzy się z piłką ręczną – co potwierdzają analizy i badania sponsoringu sportowego. Inne dyscypliny sportu – zwłaszcza sport zespołowy – także mają swoich stałych, konsekwentnych sponsorów wspierających drużyny narodowe i rozwój danej dyscypliny. Konsekwencja tak prowadzonych działań sponsoringowych zwiększa również rozpoznawalność marki na co dzień kojarzonej przecież z zupełnie innym biznesem. A znaczące zaangażowanie spółek, w tym PGNiG w sport, po latach po prostu procentuje.  

Oprócz samych drużyn współpraca PGNiG jest ukierunkowana również na sponsoring poszczególnych imprez pucharowych. To na przykład finały Pucharu Polski, Mistrzostwa Świata (w tym te najbliższe w 2021 r. – dwudzieste siódme mistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn, mające na celu wyłonienie najlepszej męskiej reprezentacji narodowej w piłce ręcznej na świecie, odbędą się w Egipcie w dniach 14-31 stycznia przyszłego roku, wezmą w nich udział pierwszy raz 32 ekipy) czy finały Mistrzostw Europy. 

PGNiG celuje również w cykl turniejów PGNiG Summer Superliga piłki ręcznej plażowej (być może wkrótce będzie to nowa dyscyplina olimpijska).  

Celem PGNiG jest umożliwienie kształcenia przyszłego pokolenia piłkarzy ręcznych już od najmłodszych lat od zajęć w przedszkolu aż do gry w klubach. 

KB 


Blog o energetyce prowadzony przez zespół Salon24.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport