Nowy ład
Nowy ład
doradcaR305 doradcaR305
279
BLOG

Polska przegoniła Szwecję (Covid 19)

doradcaR305 doradcaR305 Rozmaitości Obserwuj notkę 15

(Temat #Koronawirus) W ubiegłym tygodniu Polska przegoniła Szwecje pod względem ilości zgonów na 1 mln populacji.
We wtorek 23 marca mieliśmy 1 zgon więcej ,a potem odskoczyliśmy  od Szwecji na bezpieczna odległość.
image

image
Różnica pomiędzy ilością zgonów systematycznie rośnie.
Gdyby Szwedzi nie zrobili na początku błędu z Domami Starców to takie wykresy mielibyśmy już przy drugiej fali Covida
Ten parametr zgony na jeden milion populacji był do tej pory u nas nieco mniejszy co dawał przeciwnikom Szwedzkiego modelu walki z koronawirusem pewien słaby argument  do ręki. I tak było wiadomo ,że Szwedzi radzą sobie znakomicie lepiej niż Polska mimo, że nie poszli droga lockdownów i zadłużania gospodarki. Przypomnijmy ,że my wydaliśmy dodatkowo przez rok cały roczny budżet ponad 400miliardów złotych na tzw. walkę z koronawirusem. Tak naprawdę to rząd walczył ze społeczeństwem pod pretekstem wirusa. Zupełnie na odwrót postąpiła Szwecja i nie miała dzięki temu 75tys, ponadnormatywnych zgonów
Wyhodowany wirus w Chinach na zamówienie . Sztucznie wywołana pandemia rozdmuchana w massmediach. Szarlatani jako doradcy rządu ,którym na początku pomylił się Covid z choroba brudnych rąk - wycieranie klamek ,dezynfekcja chodników nawet widziałem maty rozłożone do dezynfekcji butów. Myślenie magiczne , a nuż pomoże - zakaz wstępu do lasu, szaliki i przyłbice, zamykanie gospodarki wszystko tylko nie leczenie chorych i dezynfekcja powietrza w knajpie zamiast jej zamknięcia  to jeden z przykładów.
   Największa Afery tego stulecia : Przypomnijmy matka wszystkich afer  Afera FOZ  334mln zł.
Potem była afera Art B   420 mln zł
 Afera Ambergold  851 mln zł
Potem za Tuska olbrzymia afera Vatowska  -200mld zł  wydawałoby się ,że ekipa Tuska zrobiła record wszech czasów nie do pobicia i wtedy przyszedł Morawiecki syn Morawieckiego i mamy Afera Covidowa licząc od marca 2020 do marca 2021 ponad 400mld złotych rzekomo w obronie zdrowia i życia Polaków. Jeden roczny budżet kraju. To zrobiła ekipa Morawieckiego, ponad 11 tys. na łebka czyli ponad 40tys. zł na rodzinę. Gdyby Morawiecki po prostu rozdał te pieniądze rodzinom z myślą niech każdy zabezpiecza się jak chce (leki, urządzenia filtrujące powietrze i zabijające  wirusy, medyczne aparaty tlenowe, witamina D witamina C, rowery elektryczne ,żeby nie tłoczyć się w autobusach itd) to po pierwsze 40tys. byłoby za dużo , a po drugie byłoby to skuteczne. A ten rząd wydał roczny budżet by w efekcie doprowadzić do zgonu 75 tys, obywateli z powodu innych niż Covid ponad wieloletnie statystyki. Innymi słowy ten rząd okazał się prawie tak skuteczny jak banderowcy w latach 1939 -45 w zabijaniu naszych rodaków.
A mogli zrobić tak jak w Szwecji.
Przy okazji według world meter https://www.worldometers.info/coronavirus/ Szwecja znajduje się na 26 pozycji zgonów na 1 mln populacji , a POlska na 24. Wszyscy prymusi lockdownów są przed Szwecją .

Indie - jeden z krajów w którym koronawirusa się leczy ,a nie lockdownuje i wpisuje do statystyk jest  na tj liście na pozycji 119 a  Białorus jest na 96.
Model Białoruski przypomina model Szwedzki ,ale Szwedzi popełnili na początku jeden błąd . Połowa ich zgonów to były zgony  z pierwszej fali  z tego 90procent to seniorzy-emeryci . Znaczna ich cześć przebywała w sprywatyzowanych DS bez należytej obsługi lekarskiej (koszty,) Należało wprowadzić reżim sanitarny w DS od razu, czego w Szwecji nie zrobiono. Niektórzy mówią ,że to był celowy zabieg. Szwedzki ZUS ma kłopoty. Mówiło się tam nawet o wprowadzeniu wieku emerytalnego 70 lat.

Ciekawe podejście do koronawirusa

doradcaR305
O mnie doradcaR305

Jestem logiczny ale bywam warjacyjnie romantyczny

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości