2 obserwujących
13 notek
4027 odsłon
  273   7

Hipotezy odnośnie zabójstwa-czyli dlaczego Nikodem Skotarczak Nikoś zginął.

Czy chodziło o Hestię? A może jeszcze coś innego...Kto mógł stać za tym do dziś niewyjaśnionym zabójstwem? Przede wszystkim jako zleceniodawca/y tej zbrodni. Dużo zyskało na tym wielu...

Komu mogło najbardziej zależeć na wyeliminowaniu Nikodema Skotarczaka znanego też jako Nikoś? I to z różnych względów. Kto zyskał najwięcej? Komu mogło także z innych względów, nie tylko związanych z pieniędzmi, wpływami oraz różnego rodzaju interesami, na tym zależeć? W całokształcie, wychodzi na to, że przede wszystkim Nikoś zginął, bo chodziło o pieniądze i to duże pieniądze. Czy któraś z bliskich mu osób mogła za tym stać? Przy okazji pozbyto się niewygodnego świadka przeszłości wielu tzw. autorytetów, a także licznych przestępstw, niejasnych historii ludzi z przede wszystkim tzw. układu trójmiejskiego. Poniżej zawarto kilka hipotez, które mogą prowadzić na właściwy trop. Być może są jeszcze inne możliwości kto mógł za tym stać, pomijając już te hipotezy dotyczące sprawców zbrodni opisywane przez media...
Wymienię tylko kilka najbardziej prawdopodobnych hipotez.
Moje hipotezy:

1. Układ Trójmiejski/Trójmiejska mafia, z którym był ścisle związany (z jednej strony wspólne interesy, możliwość wykolegowania Nikosia oraz wiedza Skotarczaka na temat różnych osób i sytuacji, wieloletnia znajomość trójmiejskich tuzów z Nikosiem). Zleceniodawca: prawdopodobnie oficjalnie ,,szanowany" biznesmen lub biznesmeni związani z Nikosiem a wykonawcą wynajęty specjalista (być może zza wschodniej granicy, do tego pewnie były wojskowy lub ktoś obyty z bronią). Tezę potwierdza wiele okoliczności, jak nieudolne śledztwo które nic nie wyjaśniło, a także to gdzie później znajdowali się różni śledczy zajmujący się zabójstwem Nikodema Skotarczaka.

2. Ośrodek mafijny wywodzący się z Pruszkowa/Warszawy. W takiej hipotezie zleceniodawcą mógłby być któryś lub wszyscy ,,bossowie" pruszkowscy, a wykonawcą profesjonalny killer. Moim zdaniem wersja z pewnych przyczyn raczej mało prawdopodobna, chociaż wykluczyć jej nie można. Podobnie jak wersji, że za zleceniem zabójstwa Nikosia mogła stać grupa osób z Łodzi.

3. Daniel Z. ps. Zachar działający jako podwykonawca na zlecenie kogoś znacznie wyżej od niego. Zachar mógł znaleźć teoretycznie kogoś kto by mógł wykonać sprawę, ale na pewno za przyzwoleniem i protekcją kogoś znacznie wyżej- sam był za malutki na Nikosia i raczej by się nie odważył, w przypadku ujawnienia tego do Nikosia przez kogokolwiek przed realizacją planu, los Zachara byłby marny. Hipoteza ta łączyłaby się prawdopodobnie z pkt 1., chociaż góry układy trójmiejskiego (,,szanowani biznesmeni, ludzie służb, sb) raczej nie wtajemniczaliby Zachara w taką sprawę, a zlecili to bezpośrednio lub za pośrednictwem kogoś innego (z wielu względów).

4. Wątek rozliczeń z przyjacielem i wspólnikiem Nikosia, niejakim Wojciechem K. ps. Kura na tle sprzedaży firmy ubezpieczeniowej Hestia niemieckiemu inwestorowi. Wiadomo, że po jej sprzedaży w pewnym stopniu rozliczył się z tego wspólnego z Nikosiem interesu, na który ten wyłożył pieniądze, ale nie rozliczył się z nim do końca, a tylko w jakiejś części. Niewątpliwie w takiej sytuacji Kura mógłby dużo zyskać, a do tego wiadomym mi jest, że dochodziły jeszcze inne poza Hestią kwestie. Tak samo jak pkt 1 hipotez, ten łączy się z pkt 3. a Zachar mógł być w takiej sytuacji jedynie podwykonawcą. Przypomnijmy, Nikoś zginął 24 kwietnia 1998 r. w gdyńskim klubie Las Vegas w trakcie obchodzenia imienin Wojciecha K. Kury.

5. Kolejna hipoteza-któryś z dłużników Nikosia. Musiałby to być raczej jeden z tych, który pożyczył dużą kwotę, np. kilkaset tysięcy (albo i więcej) dolarów lub marek, może i złotych. Mało logicznym byłoby gdyby to miała być osoba, która pożyczyła od Nikosia kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy, bo pewnie więcej musiałaby wydać na kilera, jeszcze znaleźć zaufanego, do tego dochodzi ryzyko wpadki oraz odpowiedzialność karnej lub odwetu. Ogólnie tę wersję uważam, za mało prawdopodobną.

6. Ludzie związani z tzw. układem wiedeńskim. Ciekawy jest w tej sytuacji kontekst jednego z najbogatszych Polaków, dziś szanowanego biznesmena, w przeszłości ściganego austriackim listem gończym, skazywanego za przemyt, siedzącego w RFN w areszcie, posługującego się kilkoma paszportami i tak jak Nikoś operującego w przeszłości w Austrii i Niemczech...Raczej uważam, że bardziej prawdopodobna jest hipoteza z pkt 1,4 związana z mafią trójmiejską (układem gdańskim/trójmiejskim czyli [,,sami swoi" ,,przyjaciele" ]Nikosia), ale pewne okoliczności, który wyszły na jaw w tym roku jak m.in. film który powstał i miał rzekomo opowiadać historię Nikosia a jest absolutnie haniebnym filmem uderzającym w postać Nikosia, nakazują bardzo mocno zastanowić się nad rolą w tym wszystkim tej osoby. Zarówno teraz jak i wracając do lat 90, a nawet 80... Chyba, że zrobiono to poza nim żeby go uwikłać w potencjalną aferę, bo po co miałby po latach tak szargać pamięć kolegi?Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale