132 obserwujących
159 notek
1226k odsłon
5469 odsłon

Niemcy w Szczecinie,100 mld Kohla i szubienica Erwina Thun und Hohenstein.

Wykop Skomentuj57

Czy wejście do rodziny Thun und Hohenstein ma jakieś tajemnicze podteksty?  Czy to charakter taki? Tak tylko  pytam, bowiem na przykład szanowny małżonek Thun und Hohenstein chowa się w najgłębszym możliwym cieniu.  Żadnego życiorysu, żadnego wywiadu, żadnych kuzynów z jakiejkolwiek linii genealogicznej Thun und Hohenstein.

Aż wzdragam się na myśl, że małżonek może wywodzić się z czeskiej linii Thun und Hohenstein i co gorsza z tej od kuzyna grafa Felixa Leopolda.

Bowiem rodzina Thun und Hohenstein ma w swojej historii wielką  gałąź czesko austriacką. W czasach nie tak odległych pojawił się   w tym drzewku genealogicznym  major Erwein Sigmund von Thun und Hohenstein ur. 1896 r. z ojca  Felixa Leopolda grafa Thun und Hohenstein we Wiedniu.

Pobierał ów Erwin nauki wojskowe w cesarskiej szkole kadetów w Hranicach koło Ołomuńca. W czasie I WW walczył w galicyjskim Regimencie Ułanów księcia Szwarzenberga. A przed II WW „został Niemcem” i szczęśliwie znając język czeski, polski, słowacki, rosyjski i angielski – został wcielony do Abwehry r. i tam „rozwinął skrzydła”.  Głównie w sabotażu i w operacjach przeciwko partyzantom  jako komendant Grupy 218 Abwehry.

A także jako szef oddziału 204 Abwehry, w którym zajmował się rekrutowaniem Ukraińców i Kozaków do Batalionu „Nachtigall”, którego jedną z kompanii – dowodził osobiście. Między innymi  po napaści Reichu na CCCP w - 1941 r. w „Stadt Lemberg” czyli we Lwowie – jego sokoły uczestniczyły w masakrze Żydów, słynnej na cały świat.

Pod koniec wojny jako szef 218 oddziału Abwehry „zabezpieczał” już w strukturach SS – południowo wschodni odcinek frontu – wschodniego oczywiście. Już pod nazwą SS-Jagdverband Süd-Ost. Grupa zajmowała się  „czyszczeniem zaplecza frontu z partyzantów” na Słowacji. Najsłynniejsza akcja przeszła do historii jako „Masakra w Ostrym Grunie". Słowacy zapamiętali majora Erwina Thun und Hohenstein na długo.

Mógł był tam się zaprzyjaźnić z samym Otto Skorzennym. Jednak te wszystkie „niemieckie zaangażowania” ostatecznie go zgubiły. Dostał się do sowieckiej niewoli  a tam enkawede wydało jedyny możliwy wyrok. I major Erwein Sigismund von Thun und Hohenstein w dniu 12 lutego 1947 r. zawisł na słowackim  sznurze. Ale nie symbolicznie, jak pewien portret w Katowicach, tylko „we własnej osobie”.

To jest szalenie ciekawe, jak dyskretna jest euro posłanka „na tym odcinku”. Mogłaby się odciąć od „kuzyna męża”. Że nie ma związków. A tu nic. Milczenie.  
To znaczy nie żadne „milczenie”. Hrabina Róża Thun und Hohenstein wyszła dzisiaj w Katowicach pod pomnik polskiego patrioty Korfantego aby wraz z nędzną grupką „aktywistów PO” – „protestować przeciwko faszyzmowi”.  Że niby „w Katowicach faszyzm nie przejdzie” i „osłoni nas Tajani”.

 Bo niby te 8 portretów  tutejszych infamisów powieszonych na jakichś drążkach to „faszyzm, panie , faszyzm”.
Wg mnie „faszyzm”  był w Katowicach, niewykluczone, że z udziałem majora  Erwina von Thun und Hohenstein z Abwehry – od września 1939 r. do stycznia 1945 r. I  przejawiał się w prawdziwym mordowaniu tysięcy i tysięcy porządnych Polaków, Żydów, Czechów, Słowaków. A teraz to jest próba odwracania kota ogonem.


W tych okolicznościach przyrody  fakt, iż Gorzelik z Przemyśla, żarliwy wyznawca ‘czegoś innego niż Polska” po raz  kolejny uruchomił „akcję autonomia Śląska” – to po prostu – nudy na pudy.

Jego kumple z Ruchu Autonomii Śląska i Ruchu Górnośląskiego panowie Henryk Mercik i Grzegorz Franki, kolejni „nie-Polacy” złożyli do sądu papiery w celu rejestracji partii politycznej o nazwie Śląskiej Partii Regionalnej.
Dzieje się to akurat w czasie, gdy zatapia projekt polityczny „Nowoczesna” pod kierunkiem Petru-Lubnauer.  Taka „trójpolówka” w  „partiach zorientowanych odśrodkowo”. Coś się kończy, coś się zaczyna.  Tylko czasem wyskakuje jakaś „nadliczbowa szubienica”. Zupełnie nieprzewidziana w scenariuszu politycznym „szlachetnej totalnej opozycji na rzecz wielkich Niemiec”.

https://de.wikipedia.org/wiki/Paul_Ziemiak

http://www.dw.com/pl/paul-ziemiak-pami%C4%99tam-wewn%C4%99trzne-rozdarcie-uchod%C5%BAc%C3%B3w-z-polski/a-18727825

https://pl.wikipedia.org/wiki/Norbert_Obrycki

https://de.wikipedia.org/wiki/KDStV_Winfridia_(Breslau)_M%C3%BCnster

http://www.kas.de/wf/de/33.48138/

http://www.gettyimages.com/event/bundestag-meets-for-first-time-since-coalition-failure-775081514#german-chancellor-and-leader-of-the-german-christian-democrats-angela-picture-id877107936

https://pl.wikipedia.org/wiki/Agnieszka_Brugger

https://de.wikipedia.org/wiki/Erwein_von_Thun_und_Hohenstein

https://pospolitost.wordpress.com/2010/08/29/abwehrgruppe-218-s-krycim-nazvom-edelweiss/

http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/katowice/a/nie-dla-nacjonalizmu-ksenofobii-i-szubienic-w-katowicach-katowice-miastem-otwartym-zdjecia,12731698/

https://slask.onet.pl/demonstracja-nie-dla-szubienic-w-katowicach/b9qvyl2

Wykop Skomentuj57
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka