137 obserwujących
167 notek
1300k odsłon
  2504   0

Pedofilią w Kościół: adwokat z USA, Komisja Prawdy i Zadośćuczynienia i katolicy otwarci.

Katolicy dzielą się obecnie na: katolików otwartych i całą resztę, zdecydowanie podejrzaną.

Do katolików otwartych możemy zaliczyć pana Thomasa Lukaszuka, obywatela Kanady urodzonego w Gdyni 49 lat temu, który jako katolik na Twitterze w ciągu kilku ostatnich tygodni: poparł „ miesiąc dumy LGBT a nawet Q” ,martwił się o cieplenie klimatu, cieszył z wystąpienia Baracka Obamy a wzburzył się stanowczym „nie” papieża Franciszka wobec prawa do aborcji.

Pan Thomas Lukaszuk otwarty katolik kanadyjski wyciągnął pomocną dłoń do uciemiężonych przez dyktaturę Ojca Dyrektora w Polsce panów Witka M. i Adama N., którzy zbierają podpisy pod listem do papieża Franciszka o „zrobienie porządku z Radiem Maryja w ogólności a ojcem Rydzykiem w szczególności”.

Ukrywający się przed siepaczami z kręgów polskich „katolików zamkniętych” panowie Witek M. i Adam N. mogli z ufnością powierzyć panu Thomasowi Lukaszukowi swoją sprawę czyli list do papieża i 120 tysięcy podpisów pod nim, albowiem pan Lukaszuk to człowiek sprawdzony: w 2018 r. publicznie próbował zablokować przyjazd Ojca Dyrektora do Kanady na spotkania z tutejszą Polonią, która słucha Radia Maryja. Publicznie nazwał go „homofonem i antysemitą”.
 

Pan Lukaszuk nie ma nic wspólnego z Radiem Maryja ale nie widać go także wśród Polonii Kanadyjskiej. No może raz w roku 2012 z okazji konferencji zorganizowanej w Calgary w ramach programu Quo Vadis dla „budowania liderów Polonii wśród młodzieży” z udziałem ambasadora RP w Kanadzie pana Zenona Kosiniaka Kamysza stryja Władysława.

Pan Thomas Lukaszuk, urodzony w Gdyni i przywieziony w wieku lat 12 przez matkę do Kanady w 1983 r. do ojca, który w 1976 r. „wybrał wolność” i zszedł ze statku marynarki handlowej.

 
Pan Lukasz wykształcił się w Kanadzie i zrobił tam błyskotliwą karierę polityczną: od 2001 r. był wybranym do parlamentu Prowincji Alberta posłem z ramienia centroprawicowej (wg kanadyjskich kryteriów) partii Progressive Conservative a od 13 stycznia 2010 r. został powołany przez premiera Eda Stelmacha na ministra zatrudnienia i imigracji w rządzie Prowincji Alberta. Ed Stelmach to znany polityk i działacz ukraińskiego pochodzenia, za którym stoi duża społeczność ukraińska.

 
W dniu 13 stycznia 2013 pan Lukaszuk, tuż po ustąpieniu Eda Stelmacha ( na własne życzenie - emerytura) został ministrem edukacji w rządzie premier Alison Redford a w maju 2013 został powołany na stanowisko wicepremiera.

 
I wszystko byłoby świetnie, gdyby nie wielkoświatowe nawyki nowej premier, która przyszła do Prowincji Alberta wprost z ONZ , z ramienia którego m.in. nadzorowała wybory w Afganistanie w 2005 r. , reformy sądownictwa w Wietnamie czy inne pożyteczne zmiany utrwalające „młode demokracje” m.in. w Namibii, Zimbabwe, Serbii czy na Filipinach. Po skromnym, ascetycznym i pracowitym Edzie Stelmachu w biurze premiera prowincji Alberta kasa zaczęła płynąć szerokim strumieniem: a to na nowe meble (kilkadziesiąt tysięcy dolarów), a to na przeloty samolotem rządowym córki, a to na „rządowe apartmą”.
 

Wicepremier Lukaszuk zaczął naśladować „pragmatykę rządzenia” nowej premier. A ponieważ był arogancki i nie dotrzymał obietnic rządu w utrzymania a nawet zwiększenia budżetu prowincji na szkolnictwo wyższe i zaczął ciąć ostro m.in. płace zarówno na etatach dydaktycznych jak i administracyjnych a nawet same etaty (podobno 900) a nawet fundusze stypendialne, na efekty nie należało długo czekać.
 

W 2012 pan Lukaszuk udał się w prywatną podróż do Polski jak również do Izraela, gdzie został „prawie zabity” na West Baku, o czym donosił dramatycznie do Kanady, uzupełniając informację o zdjęcia. Pan wicepremier Lukaszuk odwiedził Izrael w ramach wycieczki kanadyjskiej organizacji „Friends of Simon Wiesenthal Centre” (Przyjaciele Centrum Szymona Wiesenthala) a gdzie był w Polsce, nie wiadomo. Podobno w Muzeum KL Auschwitz.

Przez rok 2013 nic się nie działo, poza cięciami budżetu szkolnictwa wyższego Prowincji Alberta.

Zbliżały się wybory a pani premier poleciała do RPA na pogrzeb Nelsona Mandeli, którego znała z czasów w ONZ.
 

No i w marcu 2014 r. wybuchła bomba, bo „wyciekły faktury” – pani Alison Redford na kwotę 45 tysięcy dolarów za bilety lotnicze i czarter prywatnego samolotu na szybki powrót do Kanady a pana wicepremiera Thomasa Lukaszuka – rachunek na kwotę 20 tysięcy dolarów za połączenia telefoniczne w listopadzie 2012 r. i dalsze na skromniejsze nieco lecz nadal wykraczające poza normę rachunki telefoniczne z innych miesięcy.
 

Media i opozycja zawyły. Nie pomogły tłumaczenia pana Łukaszuka, że w czasie wycieczki „łączył się z rządem” i „opiniował ustawy”.


Pod naciskiem kierownictwa partii pani premier Alison Redford 23 marca 2014r. podała się do dymisji. Pan Thomas Lukaszuk podał się do dymisji z rządu 22 maja 2014 r. Wcześniej , w grudniu 2013 r. na stanowisku wicepremiera prowincji Alberta został zastąpiony przez Dave’a Hancocka.

Pozostało mu miejsce w parlamencie prowincji – do wyborów wiosennych 2015 r., kiedy przegrał wybory parlamentarne z panią Nicole Goehring i od 5 maja 2015 r. jest już tylko „byłym politykiem” bez jakiegokolwiek znaczenia. Nie wiadomo, czym się zajmuje.

Nie otrzymał żadnej lukratywnej posady i przez 4 lata nie słychać o żadnych sukcesach w biznesie.

 
I taki człowiek podobno ma fotografię w Muzeum Emigracji w Gdyni jako „jeden z najbardziej znanych w Kanadzie Polaków.”. Tak przynajmniej sam twierdzi.
 

Der Onet  podaje, iż Thomas Lukaszuk napisał we wrześniu 2018 list czy raczej donos do biskupa Calgary Williama Mc Grattana na Ojca Dyrektora, w związku z jego wizytą w parafii Matki Bożej Królowej Pokoju. Ciekawe, że wizyty takich postaci jak Wołodymir Wiatrowicz u kanadyjskich organizacji emigracyjnych, u których sam bywa, wcale mu nie przeszkadza. Ani to, że Zwiazek Ukraińców w Kanadzie przyznaje dla zasłużonych dla „sprawy ukraińskiej” – Nagrodę Tryzuba.


A teraz pojedzie do Papieża Franciszka z błaganiem od nadwiślańskiego jasnogrodu, aby „rozwiązał problem Radia Maryja” czyli aby zapewne rozwiązał samo Radio Maryja.

 
Bo wiadomo, że ono jako jedyne może stanąć na drodze amatorom finansowego ostrzyżenia z majątku polskiego Kościoła katolickiego , tak jak to się udało z Kościołem katolickim w USA.
 

Sprawa jest pilna, bowiem objawiła się nam w ostatnich tygodniach (taka zbieżność przypadkowa z tą petycją do papieża Franciszka) grupa towarzyska pod nazwą „ Komitet Obywatelski Inicjatywy Ustawodawczej o Powołaniu Komisji Prawdy i ZADOŚĆUCZYNIENIA w związku z nadużyciami seksualnymi popełnianymi przez osoby duchowne kościołów i związków wyznaniowych w szczególności wobec dzieci”.
 

Tę podgatowkę propagandową dla celów tego „Komitetu obywatelskiego” robili Smarzowski z braćmi Sekielskimi i Jankiem Hartmanem a teraz trudzi się Vega Patryk.
 

I nie chodzi o twarze tego przedsięwzięcia czyli Joannę Scheuring Wielgus, „prawie wdowę Diduszkowe” czy tego nieszczęsnego wyłudzacza pożyczek Marka Lisickiego, co go Papież Franciszek w rękę pocałował dzięki „polityce prawdy” JE biskupa Libery.


W tym „komitecie” jest „mózg” w postaci starych towarzyszek z SLD z otoczenia prezydenta Kwaśniewskiego i towarzysza Cimoszewicza i starej wyjadaczki z UD/UW , ostatnio wpierającej Partię Wiosna oraz przedstawicielki dużej i mocno wpływowej amerykańskiej kancelarii prawniczej, która dużo mogła w latach 90-tych w III RP na przykład w tzw. wielkich prywatyzacjach.
 
Oto one:

DANUTA WANIEK: 1967 – 1990 w PZPR, 1991-2001 w SLD, posłanka na Sejm z LD I, II, III kadencji, organizowała wybory prezydenckie Aleksandra Kwaśniewskiego , 1995-1997 Szefowa Kancelarii Prezydenta RP, 2001 – 2005 Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, Członkini Towarzystwa Krzewienia Kultury Świeckiej a od 1992 – Demokratyczna Unia Kobiet organizowana wraz z Jolantą Banach,
 

JOLANTA BANACH - członkini SLD a od 1999 we władzach krajowych SLD, posłanka na Sejm z SLD w latach 1993 – 2005, 2001 – 2004 wiceminister gospodarki w rządzie Leszka Millera, w 2004 zakładała z Markiem Borowskim – Socjaldemokrację Polską. Założycielka Stowarzyszenia Lepszy Gdańsk (i tylko jako taka jest przedstawiana, bez wątków w życiorysie z SLD)

MAŁGORZATA WINIARCZYK – KOSSAKOWSKA 1980-1990 w PZPR, 1991-2004 w SLD, w 2004 zakładała z Jolantą Banach i Markiem Borowskim Socjaldemokrację Polską, w latach 1993 2001 w wyborach z ramienia SLD, 2004 krótko eurodeputowana, 2010 – w komitecie wyborczym Grzegorza Napieralskiego, od 2011 znowu w SLD

 BARBARA LABUDA – 1989 – 1997 poseł na Sejm z ramienia UD/UW, 1995 poparła w II turze Aleksandra Kwaśniewskiego, 1995 -2005 minister w Kancelarii Prezydenta Kwaśniewskiego, 2005-2010 ambasador w Luksemburgu , 2019 osoba wspierająca kampanię Partii Wiosna Roberta Biedronia

 
 ANNA FRANKOWSKA partner amerykańska kancelaria Weil, Gotshal & Manges LLP,

I tu dochodzimy do – prawnika z USA czyli do Anny Marii Frankowskiej Gzyry, do niedawna partnera w amerykańskiej kancelarii prawnej Weil, Gotshal & Manges – Paweł Rymarz, zarejestrowanej w KRS Nr KRS 0000026546 z siedzibą na ul. Emilii Plater 53 Xx piętro.
 

W KRS pani Anna Frankowska Gzyra jest zarejestrowana jako samoistny prokurent, ale podobno właśnie odchodzi na emeryturę aby poświęcić się bezinteresownemu ratowaniu ofiar pedofilii przed przebrzydłym Kościołem katolickim w Polsce. Przy czym w KRS występuje nadal jako prokurent samoistny tej firmy.Podobnie jak w KRS nadal występuje jako prezes fundacji "Nie lękajcie się" pan Marek Lisiński, którego "odwołano".
 

Trochę słyszeliśmy o prawnikach z USA i podobno bezinteresowność to nie jest słowo, które się z nimi kojarzy. W pościgu za kasą krwiożerczością mogą zawstydzić rekina ludojada. A w końcu kancelaria Weil, Gotshal & Manges żeruje w III RP od lat wczesnych 90-tych i ma za sobą naprawdę złote żniwa na różnych prywatyzacjach i przejęciach. A rzecz dotyczyła dużych podmiotów i miliardowych transakcji.

 
A  teraz tak jakby źródełko wyschło, wszystko prawie „sprywatyzowane” lub wyprzedane.

 

Na placu boju pozostał majątek Kościoła katolickiego – rzeczywiście potężny, nawet jak na amerykańskie warunki. Jak dla jednej kancelarii.:))) Po serii upadłości różnych diecezji w USA każda tamtejsza kancelaria wie, jak się to robi i o jakie konfitury chodzi.

Kancelaria Weil, Gotshal & Manges centrala amerykańska ma na koncie wg docenta wiki obsługę bankructw takich gigantów jak Enron, Lehman Brothers, General Motors czy WorldCom.


To „zbankrutowanie” diecezji gdańskiej czy poznańskiej nie powinno przerastać możliwości filii polskiej tej kancelarii. Motywację ma. Wystarczy spojrzeć na podkolorowane aktualnie na kolory tęczy LGBT logo kancelarii w Internecie. Niewykluczone , że jakaś setka z tysiąca pracowników kancelarii krąży właśnie po Polsce i spisuje aktywa różnych diecezji KK.
 

Pani Anna Maria Frankowska Gzyra udzielając wywiadu pani redaktor Renacie Krupie Dąbrowskiej dla gazety Rzeczpospolita w dniu 10 czerwca 2019 r. w artykule pt. „Ofiary księży pedofilów milczą latami – wywiad z adwokat Anną Frankowska, Prawnikiem Pro Bono 2018” zapowiada wariant amerykański walki z KK oczywiście o dobro ofiar księży pedofilów.
 

Mówi otwarcie , że :’… W ramach prac nad projektem ustawy o Komisji Prawdy i Zadośćuczynienia, chcemy zaproponować zmiany w prawie umożliwiające złożenie pozwów mimo, że sprawa uległa przedawnieniu. Takie przepisy obowiązują m.in. w USA. Tam w niektórych przypadkach dopuszcza się złożenie pozwu, choć doszło do przedawnienia …”

 

Na pytanie pani redaktor Renaty Krupy Dąbrowskiej, czy taka powołana Komisja Prawdy i Zadośćuczynienia :”… powinna się zająć tylko ofiarami pedofilii w Kościele , czy tak jak chce PiS, wszystkimi poszkodowanymi na skutek tego przestępstwa…” odpowiada co następuje: „…PROPOZYCJA, BY KOMISJA ZAJĘŁA SIĘ WSZYSTKIMI OFIARAMI PEDOFILII JEST PRÓBĄ ROZMYCIA PROBLEMU, PONIEWAŻ TYLKO KOŚCIÓŁ KATOLICKI JAKO INSTYTUCJA UKRYWA PEDOFILÓW. Oczywiście są przypadki pedofilii np. wśród nauczycieli, ale nie słyszeliśmy o tym, by go z tego powodu przenoszono do pracy w innej szkole. (…)Proponujemy, by komisja była niezależna od państwa i władz kościelnych.

Lubię to! Skomentuj60 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo