2 obserwujących
25 notek
33k odsłony
  708   0

O szkodliwości wierzeń religijnych

Oto zbrodnia: chłopiec po przyjęciu komunii wypluł ją i schował do kieszeni. Interweniowała policja (link).

image

Katolicy wierzą, że podczas obrzędu religijnego opłatek z mąki pszennej zamienia się (w sposób rzeczywisty, nie symboliczny) w ciało Boga-człowieka imieniem Jezus. Klerykalne państwo stoi na straży tych wierzeń.

Czytam komentarze katolików nt. akcji w kościele przeciwko chłopcu. Dowiaduję się, że wierni cierpią, gdy opłatek jest „profanowany”. Nie cierpią jednak, gdy dziecko jest zaszczuwane jak zwierzę, szarpane, upokarzane, indagowane przez policję. Opłatki są ważniejsze niż ludzie.

Tak religia tłumi empatię i odwraca wartości, stawiając na piedestale rytuał i kult: opłatek - wskutek tego, że katolicyzm przypisuje mu szczególne właściwości, nie potwierdzone jednak przez naukę - zyskuje dla wiernych wartość większą niż człowiek. Religia sprawia zatem, że dla osób wierzących dobro człowieka musi ustąpić przed „dobrem” opłatka.

Religijność odsłania swoje antyludzkie oblicze nie tylko w tej akcji przeciwko dziecku,  ale w całym bezmiarze kościelnych nieprawości, z systemowym tuszowaniem pedofilii na czele. Religia pokazuje, że jest nieetyczna i społecznie szkodliwa. Warto to ludziom uświadamiać, by starali się od niej odchodzić.

Lubię to! Skomentuj30 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo