Blog
Most nad nicością
Partisan gardening
Partisan gardening Zaniepokojony optymista
26 obserwujących 436 notek 713176 odsłon
Partisan gardening, 26 maja 2017 r.

Kto nie lubi Prezydenta Dudy? I dlaczego niesłusznie

2899 157 1 A A A

   Pojawiło się zdjęcie Trójkąta Weimarskiego, które spowodowało reakcję wśród czytelników Wirtualnej Polski, która najpierw opublikowała to zdjęcie ze złośliwym komentarzem a następnego dnia z łaskawą wyrozumiałością. Niemniej, czytelnicy tego portalu w ogromnej przewadze nie lubią naszego Prezydenta. Prawie dwie trzecie głosujących pod tekstem nie wykazuje aprobaty. 

  Jednak w moim najgłębszym przekonaniu twarze uczestników tego obrazka świetnie oddają nastroje jakie im towarzyszyły na Szczycie NATO w Brukseli. 


image


  Pani kanclerz właśnie przyjechała prosto z męczącego spotkania na Evangelischen Kirchentag  pod Bramą Brandebnburską gdzie zaprosiła także najlepiej opłacanego amerykańskiego kaznodzieję - Baraka Obamę. 80 tysięcy uczestników entuzjastycznie powitało tam eks prezydenta ale Merkel spotkały raczej gwizdy i pomruki. Obama przypomniał, że obowiązkiem przywódcy jest dbać przede wszystkim o swój własny naród w kontekście problemu z uchodźcami i  odniósł tam przytłaczający ją, krasomówczy sukces. Wielu Niemców ma pretensje do organizatorów, że uroczystość kościelną przemianowano na kampanię wyborczą pani kanclerz. Także Prezydent Trump największą krytykę za niewypełnianie zobowiązań wobec NATO skierował w Brukseli pod adresem drugiego najbogatszego państwa sojuszu. Niemcy na zbrojenia przeznaczają zaledwie 1,2% swojego budżetu.

  Prezydent Macron, nuworysz w tym towarzystwie, z ciekawością wypatruje przyszłości i jest w trakcie przygotowań bliskich lipcowych wyborów parlamentarnych we Francji. Musi zbudować sobie jakieś zaplecze polityczne i to sprawia, że brukselska wizyta to krótki oddech od ciężkiej pracy. Myślami jest gdzie indziej. Francja z uzbrojeniem nie ma większych problemów ale natowskie zobowiązania zawsze dla Francji były problematyczne.

  Tylko Prezydent Duda ma prawdziwe powody do zadowolenia. Polska ma czyste sumienie gdy chodzi o zobowiązania natowskie, dlatego to nie Polacy są w na Szczycie NATO krytykowani. Właśnie przy okazji szczytu zaplanowano spotkanie Trójkąta Weimarskiego na koniec sierpnia. Także Kanclerz spodziewa się sukcesu tego spotkania dla przedwyborczej kampanii wyborczej do Bundestagu na jesieni. Polakom zdjęcie triumfującego Polskiego Prezydenta pokazuje, że nie jest prawdą głoszona przez opozycję izolacja Polski. Mamy powody do zadowolenia.


P.S. Zdjęcie nadesłane przez giz 3miasto :

image

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Próbuję zrozumieć

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • biedronka Nie tylko to. Niemcy uznały, że nie muszą wydawać na się zbrojenia. Sad opłakany...
  • biedronka Owszem, kościół niemiecki bardzo się od państwa niemieckiego uzależnił.
  • myslewiecjestem Ale żaden chrześcijanin nie zaprzecza dziesięciu przykazaniom.

Tematy w dziale Polityka