Barbara Bubula Barbara Bubula
2359
BLOG

Pokazać "Krzyż" Ewy Stankiewicz w TVP

Barbara Bubula Barbara Bubula Polityka Obserwuj notkę 19

Dzisiaj skierowałam do p.o. prezesa TVP Juliusza Brauna list otwarty, w którym domagam się pokazania w TVP filmu Ewy Stankiewicz pod tytułem "Krzyż". Poniżej zamieszczam treść tego listu.

Uważam, że wszelkimi sposobami powinniśmy się upominać o obecność w Telewizji Polskiej, która jest naszą współwłasnością - osób, tematów oraz dzieł prezentujących poglądy i stanowiska systematycznie z niej eliminowane.

Wszyscy, którzy chcą się przyłączyć do tego publicznego apelu, mogą to uczynić, wysyłając własne listy lub wyrażając poparcie dla treści przeze  mnie zredagowanej bądź na adres prezesa TVP, bądż do Rady Programowej http://www.tvp.pl/o-tvp/rada-programowa/kontakt

 

Barbara Bubula – członkini Rady Programowej TVP             Kraków, 28 marca 2011 r.
 
Szanowny Pan Juliusz Braun
Prezes TVP SA
 
LIST OTWARTY DO PREZESA TVP - Pokazać „Krzyż” w Telewizji Polskiej
Ewa Stankiewicz zrealizowała film „Krzyż” będący dokumentalnym zapisem wydarzeń z Krakowskiego Przedmieścia w okresie kilku miesięcy 2010 roku. Przedstawia on dramatyczny konflikt pomiędzy zwolennikami uczczenia pamięci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej a agresywnymi przeciwnikami obecności krzyża przed Pałacem Prezydenckim. Dzieło to stanowi przejmujące ostrzeżenie przed szerzeniem pogardy wobec Polaków kultywujących tradycje religijne i patriotyczne.
Przemyślenie groźnych konsekwencji, jakie niesie bezkarność agresorów wobec modlących się ludzi powinno być obowiązkiem wszystkich odpowiedzialnych osób.
Telewizja Polska, realizując misję medium publicznego, zgodnie z artykułem 21 ustawy o radiofonii i telewizji, powinna w szczególności:
 
·        rzetelnie ukazywać całą różnorodność wydarzeń i zjawisk w kraju i za granicą;
·        sprzyjać swobodnemu kształtowaniu się poglądów obywateli oraz formowaniu się opinii publicznej;
·        umożliwiać obywatelom i ich organizacjom uczestniczenie w życiu publicznym poprzez prezentowanie zróżnicowanych poglądów i stanowisk oraz wykonywanie prawa do kontroli i krytyki społecznej;
·        służyć zwalczaniu patologii społecznych;
Opinie obywateli Rzeczypospolitej, którzy domagają się wyjaśnienia przyczyn tragedii smoleńskiej oraz godnego upamiętnienia Prezydenta Kaczyńskiego i wszystkich ofiar powinny być ukazywane na antenie mediów publicznych na zasadach równości, bezstronności i pluralizmu. W powszechnym odczuciu te zasady od wielu miesięcy nie są w należyty sposób przestrzegane. Sprawiedliwe i słuszne jest domaganie się pełnej prezentacji opinii polskiego społeczeństwa w Telewizji Polskiej. Niesprawiedliwe i niesłuszne jest wykluczanie kilkudziesięciu procent głosujących obywateli z debaty publicznej. Ta sytuacja spowoduje bezpowrotną utratę zaufania do TVP ze strony istotnej części jej widzów, a w konsekwencji – ostateczny upadek mediów publicznych. Bez wsparcia widzów telewizja publiczna nie może istnieć.
Dlatego miliony Polaków mają prawo oczekiwać pokazania w Telewizji Polskiej filmu dokumentalnego „Krzyż”, w porze umożliwiającej zapoznanie się z jego treścią przez jak najszerszą widownię.
Barbara Bubula - Członkini Rady Programowej TVP

Lubię ciszę.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka