308 obserwujących
4691 notek
5732k odsłony
345 odsłon

Hejt on-line wobec nauczycieli

Wykop Skomentuj43

                Małopolscy policjanci otrzymali w ostatnim czasie kilka zgłoszeń dotyczących publicznego znieważania, a nawet kierowania gróźb karalnych wobec nauczycieli prowadzących lekcje on-line - poinformowała Polska Agencja Prasowa.   

               „Informacje dotyczące tego typu przestępstw trafiły do jednostek policji w Krakowie, Chrzanowie, Olkuszu i Bochni. Aktualnie prowadzone są czynności ws. przestępstwa znieważenia nauczyciela, który w trakcie prowadzonych zajęć lekcyjnych jest funkcjonariuszem publicznym oraz w sprawie gróźb karalnych” - czytamy w depeszy PAP.   

               - W związku z pandemią koronawirusa i zamknięciem szkół, od kilku tygodni nauczyciele prowadzą lekcje za pośrednictwem platform oraz aplikacji internetowych. Jak się okazuje, spotkania on-line stanowią dla niektórych osób okazję do „zaistnienia” poprzez publiczne znieważanie, a nawet kierowanie gróźb karalnych wobec prowadzących je pedagogów - powiedział PAP rzecznik małopolskiej policji młodszy inspektor Sebastian Gleń.   

               „Według niego schemat działania hejterów za każdym razem przebiegał podobnie. Podczas zajęć do grupy dołączały nieuprawnione osoby, które - przekonane o swojej anonimowości i bezkarności - na czacie bądź w bezpośredniej rozmowie z prowadzącym, prezentowały obraźliwe dla niego teksty. Zdarzały się także groźby karalne kierowane pod adresem nauczycieli. Policjanci przypominają, że nikt w internecie nie jest anonimowy, a nauczyciel w trakcie prowadzenia zajęć jest w świetle prawa funkcjonariuszem publicznym i wszelkie znieważanie go, obrażanie czy groźby pod jego adresem są karalne” - napisała Polska Agencja Prasowa.

Wykop Skomentuj43
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo