313 obserwujących
4819 notek
5854k odsłony
1704 odsłony

Czy Kościół sprosta wymaganiom państwa Majdanów?

Wykop Skomentuj112

                 Od celebrytów, czyli od osób znanych głównie z występów w mediach i obecności w plotkarskich portalach nie należy wymagać zbyt wiele, jeżeli chodzi o używanie rozumu. Dlatego nie zdziwiła mnie wypowiedź Radosława Majdana (męża Małgorzaty Rozenek), który niedawno został ojcem, na stronie https://jastrzabpost.pl:  

              - Nie myślimy o chrzcie. Za dużo rzeczy dzieje się w Kościele takich, które nam się nie podobają. Na razie nie chcemy i nie będziemy chrzcić naszego syna Myślę, że Kościół powinien zająć się wiarą, nie polityką. Myślę, że te całe sytuacje pedofilskie też nie wpływają dobrze na wizerunek Kościoła. Pewnie też to, że nie akceptują metody in-vitro, więc nie będę wysyłał syna do środowiska, które nie akceptuje tej metody.  

              Mam nadzieję, że państwo Majdanowie (bo jest to chyba ich wspólna decyzja, chociaż w środowisku celebrytów nic nie jest pewne) będą konsekwentni i nigdy więcej nie udadzą się na żadną uroczystość kościelną. Nawet gdyby ślub brali bliscy znajomi lub zmarłby któryś z nich i miał katolicki pogrzeb, nie splamią się oni przekroczeniem progu świątyni. No i oczywiście zapiszą w testamencie, że sami nie życzą sobie chrześcijańskiego pochówku.  

              Oczywiście to się może zmienić, ale pod warunkiem, że Kościół sprosta ambitnym wymaganiom owej pary, czyli całkowicie się zmieni akceptując stosowanie metody in-vitro, pochwalając antykoncepcję, udzielając ślubów parom homoseksualnym, usuwając z Dekalogu przykazania zakazujące trudnych w stosowaniu zachowań, modyfikując listę grzechów głównych i w ogóle stając na takich wyżynach moralnych, na jakich znajdują się państwo Majdanowie.  

             Amen.

Wykop Skomentuj112
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo