315 obserwujących
4838 notek
5870k odsłon
  132   0

Kresowa Droga Krzyżowa w Radwanowicach

   Na terenie należącego do schroniska dla niepełnosprawnych w podkrakowskich Radwanowicach -  placówki macierzystej Fundacji im. Brata Alberta parku powstaje plenerowa Droga Krzyżowa dedykowana wszystkim tym, którzy w XX wieku oddali swe życie w obronie Kresów Wschodnich Rzeczypospolitej  Polskiej - poinformował na swoim blogu prezes Zarządu Fundacji ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zalewski.
   Dwie pierwsze stacje dedykowane zostały Orlętom Lwowskim i gen. Józefowi Rozwadowskiemu, XII - największa Golgota (z Krzyżem i figurami) Ofiarom  Ludobójstwa na Wołyniu, a XIV, ostatnia obywatelem polskim ekspatriowanym z Kresów. Dedykacje pozostałych są w trakcie ustalania.
   „Poszczególne stacje, w kształcie kapliczek, zostały podarowane przez Diecezję Bielsko-Żywiecką. Do tej pory znajdowały się one na terenie Domu Rekolekcyjnego koło Szczyrku, a obecnie są zmagazynowane w Radwanowicach. Stan ich jest bardzo dobry. Wykonane zostały w 2013 r.”- czytamy w blogu.
   Zarząd Fundacji im. Brata Alberta opracował projekt architektoniczny całej kompozycji, którego realizacja będzie wiązała się m.in. z budową utwardzonej drogi i instalacji oświetleniowej, a także z wylaniem fundamentów pod poszczególne stacje i usypaniem wspomnianej Golgoty.
   Całość wyceniona została na 20 tysięcy. złotych., co oznacza, że koszt ustawienia jednej stacji będzie wynosił około 1500 zł. W tej chwili prywatni darczyńcy zadeklarowali pokrycie kosztów pięciu stacji-kapliczek. Ks. Zaleski zwraca się z apelem w sprawie ufundowania pozostałych stacji. Każdy z darczyńców będzie mógł wybrać sobie daną stację i dedykację. Zainteresowani mogą pisać na e-mail: tadeusz@isakowicz.pl  

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo