Blog
Sowiniec
Sowiniec
Sowiniec filozof, nauczyciel akademicki
285 obserwujących 3421 notek 4470492 odsłony
Sowiniec, 15 lutego 2017 r.

Długopisy dla MON

542 39 0 A A A


            `Po interwencji Radia RMF FM Ministerstwo Obrony Narodowej wycofało się z decyzji o kupieniu tysiąca taktycznych długopisów z lotniczego aluminium z wygrawerowanym logiem resortu, które poza pisaniem w ekstremalnych warunkach (m.in. w bardzo niskich w bardzo wysokich temperaturach) miały mieć zbijak do szyb, nożyk i latarkę.


         „Dziękujemy za interwencję w sprawie długopisowych gadżetów w sposób oczywisty nie spełniających roli promocyjnej MON i zbyt drogich. Zamówienie zostało wycofane” - pismo tej treści otrzymał od Katarzyny Jakubowskiej z Oddziału Mediów Ministerstwa redaktor Tomasz Skory, który zadał pytanie o sensowność tego zakupu.


             Dziennikarze RMF podejrzewają, że być może jest jeszcze jeden powód rezygnacji z opiewającej na 83 tysiące złotych transakcji.


            „Jak wykazaliśmy, na posiadanie takich długopisów z ukrytym ostrzem, wymagane jest pozwolenie na broń. Polska ustawa stwierdza bowiem, że ostrza ukryte w przedmiotach niemających wyglądu broni są bronią białą, co stawia je w tym samym rzędzie co kastety, laski z ukrytym ostrzem, metalowe pałki z twardą końcówką, nunczaku, kije przypominające baseballowe i inne zakazane przedmioty - czytamy na stronie internetowej Radia.


             Według zmienionego zamówienia długopisy nie mają być taktyczne, ale eleganckie.

   

     


 


 


 


Opublikowano: 15.02.2017 18:33.
Autor: Sowiniec
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, wiceprezes Ogólnopolskiej Federacji Piłsudczyków, były reprezentant prasowy pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • :))
  • W punkt.
  • Wygląda.

Tematy w dziale Polityka