Blog
Sowiniec
Sowiniec
Sowiniec filozof, nauczyciel akademicki
278 obserwujących 3237 notek 4303035 odsłon
Sowiniec, 9 kwietnia 2017 r.

Nie dyskutujmy z nimi

710 80 0 A A A


            Jeżeli ktokolwiek ośmiela się porównywać obecne rządy Zjednoczonej Prawicy do sposobu sprawowania władzy przez polskich komunistów w epoce PRL, to nie należy wchodzić z nim w merytoryczną dyskusję, ani w ogóle traktować go poważnie, gdyż jest on albo pospolitym głupcem, albo człowiekiem chorym z nienawiści.


            Próba przekonywania przy pomocy rzeczowych argumentów nie powiedzie się w żadnym z tych wypadków, można jedynie liczyć, że pierwszy z czasem zmądrzeje, a drugi wyzdrowieje. Nie ma się co denerwować, bo emocje są zazwyczaj złym doradcą. Takich ludzi należy po prostu omijać z daleka i przestrzegać innych przed kontaktem z nimi, ponieważ głupota oraz podszyte agresją zacietrzewienie bywają zaraźliwe.


            Niech więc kompromitują się do woli.


           


Opublikowano: 09.04.2017 11:09.
Autor: Sowiniec
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, wiceprezes Ogólnopolskiej Federacji Piłsudczyków, były reprezentant prasowy pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Rafał Broda Wakacje sprzyjają wyciszeniu emocji.
  • Gucio Pucio Interpunkcja!
  • Fosil A niech Pan dymisjonuje kogo chce.

Tematy w dziale Polityka