Blog
Sowiniec
Sowiniec
Sowiniec filozof, nauczyciel akademicki
295 obserwujących 3964 notki 4966649 odsłon
Sowiniec, 28 listopada 2018 r.

Dzisiaj Ukraińcy są naszymi braćmi

2879 520 0 A A A

                     Są takie sytuacje, w których należy zajmować jednoznaczne stanowisko odkładając na bok drugorzędne w danym momencie problemy, co nie oznacza zapomnienia o nich.     Przysłowiowe rozdzielanie włosa na czworo jest dobre w czasach spokoju, ale nie w chwilach dużych napięć, kiedy trzeba zwierać szyki i prezentować spójną politykę w skali lokalnej oraz globalnej.

                    Obecne działania podjęte przez Rosję wobec Ukrainy zasługują na zdecydowane potępienie całej społeczności międzynarodowej, a w szczególności Polaków, którzy dobrze wiedzą, czym był i nadal jest moskiewski imperializm. Władze Rzeczypospolitej zachowują się w tej sprawie bez zarzutu, czego nie można powiedzieć o niektórych rodakach przypominających akurat teraz tragiczne wydarzenia z dziejów naszych burzliwych relacji z Ukraińcami.

                  Nikt nie neguje, że mamy z tym naszym sąsiadem liczne rachunki krzywd, ale w obliczu zagrożenia ze strony wspólnego, odwiecznego wroga muszą one zejść na dalszy plan. Rozumiem, ze moskiewska agentura uruchomiła swoje aktywa w Polsce, zwłaszcza w sieci internetowej, ale wielu użytkowników portali społecznościowych publikuje nieprzychylne komentarze o Ukrainie z własnej, nieprzymuszonej woli, co jest dzisiaj działaniem ewidentnie godzącym w naszą rację stanu.

                  W trudnych chwilach trzeba umieć stanąć ponad różnicami podkreślając słowami i czynami solidarność z państwami znajdującymi się w podobnym położeniu. Na powrót do ostrych dyskusji z sąsiadami na tle historycznym zawsze będziemy mieli czas w przyszłości.


Opublikowano: 28.11.2018 08:02.
Autor: Sowiniec
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, były reprezentant prasowy pułkownika/generała Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Zasugerowałem Prezydentowi RP uhonorowanie Davida Fordena wysokim odznaczeniem państwowym.
  • @Mercator W punkt.
  • @Nieboszczyk Koszerne?

Tematy w dziale Polityka