308 obserwujących
4690 notek
5731k odsłon
730 odsłon

Chciał "pokazać dziecku świat z innej perspektywy"

Wykop Skomentuj57

              Do przerażającego zdarzenia doszło w autobusie krakowskiej komunikacji miejskiej: ojciec wystawił swoją półtoraroczną córkę przez okno.

            Jak wynika z przekazanego mediom komunikatu małopolskiej policji, mężczyzna jechał razem z konkubiną i z dzieckiem. 

           „W pewnym momencie pomiędzy partnerami doszło do głośnej wymiany zdań. 28-latek najpierw w sposób arogancki i wulgarny zwrócił się do swej towarzyszki, a po chwili wziął na ręce siedzącą na jej kolanach dziewczynkę. Następnie otworzył okno i wystawił przez nie córkę w taki sposób, że cała zwisała nad jezdnią (otwór okienny był mały więc wyrodny ojciec najpierw wystawił główkę dziecka a potem nogi). Autobus zatrzymał się i kierowca zwrócił uwagę mężczyźnie na niebezpieczne zachowanie. Wówczas agresor oddal dziecko partnerce, podbiegł i uderzył oraz zwyzywał kierowcę” - czytamy w komunikacie.  

           Na szczęście nadal zwisające z okna dziecko zauważył przejeżdżający tamtędy policjant, który natychmiast zatrzymał radiowóz, wbiegł do autobusu i podjął interwencję obezwładniając agresora oraz zakładając mu kajdanki. Dziewczynka była już wtedy pod opieką matki, która razem z partnerem wysiadła z pojazdu.   

          „28-latek usłyszał zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.  Podejrzany podczas przesłuchania tłumaczył swoje zachowanie chęcią…pokazania dziecku świata z innej perspektywy” - napisano w komunikacie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.   

           Wobec wyrodnego ojca sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.


Wykop Skomentuj57
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości