Blog
Cena przetrwania?
Roman.Graczyk
Roman.Graczyk zajmuję się dziennikarstwem
0 obserwujących 103 notki 93896 odsłon
Roman.Graczyk, 11 lipca 2012 r.

Proces o "Cenę przetrwania?" - trzecia i czwarta rozprawa

670 0 0 A A A

W najbliższych dniach odbędą się przed Sądem Okręgowym w Krakowie dwie rozprawy w procesie z powództwa Jacka Pszona przeciwko wydawcy oraz mnie jako autorowi książki Cena przetrwania? SB wobec Tygodnika Powszechnego (Czerwone i Czarne, Warszawa 2011).

Trzecia rozprawa, w trybie wyjątkowym ze względu na stan zdrowia świadka Krzysztofa Kozłowskiego, odbędzie się w jego domu. Wniosek o przesłuchanie Krzysztofa Kozłowskiego w charakterze świadka złożyła, jeszcze w pozwie we wrześniu ub. r., strona powodowa. Potem, z racji choroby tego świadka, strona powodowa złożyła do Sądu wniosek o zastosowanie takiego trybu. Nasza strona zgodziła się z powodów oczywistych. Nadto – z tych samych powodów - nie zamierzam skorzystać z przysługującego mi, jako stronie, prawa obecności i zadawania pytań świadkowi. Na tej rozprawie będzie mnie reprezentował mój pełnomocnik procesowy, mec. Benedykt Fiutowski.

Czwarta rozprawa odbędzie się już – normalnie - w Sądzie. Zostali na nią wezwani następujący świadkowie: Maciej Gablankowski, Ryszard Terlecki, Janusz Poniewierski, Krystyna Czerni i Rafał Dyrcz. Wniosek o ich przesłuchanie w charakterze świadków zgłosiła nasza strona.

Zapraszam wszystkich, którym leży na sercu los wolnego słowa, do Sądu Okręgowego w Krakowie, Wydział I Cywilny, 18 lipca (środa), na godzinę 9.00, do sali K-614.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

ostatnio także badaniem najnowszej historii Polski

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @Antoni Dudek Antku, dziękuję. Też mam taką nadzieję. Dlatego pytany przez dziennikarzy o...
  • @MarSz Szanowny Panie, nie znam dobrze środowiska Piwnicy. Ale z kilku rozmów z Leszkiem...
  • @qwardian Szanowny Panie, piszę o tym trochę w "Cenie przetrwania?", chociaż bardziej...

Tematy w dziale Kultura