Roman.Graczyk Roman.Graczyk
688
BLOG

Proces o "Cenę przetrwania?" - trzecia i czwarta rozprawa

Roman.Graczyk Roman.Graczyk Historia Obserwuj temat Obserwuj notkę 0

W najbliższych dniach odbędą się przed Sądem Okręgowym w Krakowie dwie rozprawy w procesie z powództwa Jacka Pszona przeciwko wydawcy oraz mnie jako autorowi książki Cena przetrwania? SB wobec Tygodnika Powszechnego (Czerwone i Czarne, Warszawa 2011).

Trzecia rozprawa, w trybie wyjątkowym ze względu na stan zdrowia świadka Krzysztofa Kozłowskiego, odbędzie się w jego domu. Wniosek o przesłuchanie Krzysztofa Kozłowskiego w charakterze świadka złożyła, jeszcze w pozwie we wrześniu ub. r., strona powodowa. Potem, z racji choroby tego świadka, strona powodowa złożyła do Sądu wniosek o zastosowanie takiego trybu. Nasza strona zgodziła się z powodów oczywistych. Nadto – z tych samych powodów - nie zamierzam skorzystać z przysługującego mi, jako stronie, prawa obecności i zadawania pytań świadkowi. Na tej rozprawie będzie mnie reprezentował mój pełnomocnik procesowy, mec. Benedykt Fiutowski.

Czwarta rozprawa odbędzie się już – normalnie - w Sądzie. Zostali na nią wezwani następujący świadkowie: Maciej Gablankowski, Ryszard Terlecki, Janusz Poniewierski, Krystyna Czerni i Rafał Dyrcz. Wniosek o ich przesłuchanie w charakterze świadków zgłosiła nasza strona.

Zapraszam wszystkich, którym leży na sercu los wolnego słowa, do Sądu Okręgowego w Krakowie, Wydział I Cywilny, 18 lipca (środa), na godzinę 9.00, do sali K-614.

ostatnio także badaniem najnowszej historii Polski

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura