0 obserwujących
2 notki
1889 odsłon
366 odsłon

Tajemnice Gerarda Birgfellnera II

Wykop Skomentuj7


Geranld Birgfellner  pojawia się w Krajowym Rejestrze Sądowym w trzech spólkach:

1. BALIOS PROJECT MANAGEMENT HOLDING SP Z O O  SPÓŁKA KOMANDYTOWA
2. NUNEATON SP Z O O SPÓŁKA KOMANDYTOWA
3. Celtis sp. z o.o.

Balios  to jest niedawno zarejestrowana spółka (w 2017r) o dumnie brzmiącej nazwie holding.
Chociaż według  danych rejestracyjnych kapitał w całości został wzniesiony  osobiście przez Gerarda Birgfellnera w kwacie zaledwie 5 tys zł, to  jako dane w postaci strony  internetowej     WWW.BETHA-Z-K.AT  została podana inna austriacka firma BETHA Zwerenz & Krause w której według mediów Birgfellner był zatrudniony  jako kierownik do spraw projektów.  Czy jest  dalej?  Zapewne tak ...   Ale to stawia pod znakiem zapytania, czy Birgfellner faktycznie działa jako samodzielna osoba własna.  Birgfellner jest osobą tajemnicząl i mało znaną, czego nie można powiedzieć o właścicielu i prezesie  BETHA Zwerenz & Krause - Erwinie Krause.    Erwin Kraus jest osobą bardzo majętną.

image

Jest właścicielem luksusowego jachtu OCEAN 11 i w przeciwieństwie do Birgfellnera, jest mnóstwo informacji publicznych z jego udziałem. Udziela się w licznych blankietach, pokazach, targach, spotkaniach, blankietach. Jako właściciel sieci outletów często organizuje pokazy mody i zaprasza znanych artystów.

image
  W środku  Conchita Wurst po prawej Erwin Krause (właściciel i CEO   BETHA Zwerenz & Krause)


Erwin Krause swoje biznesy prowadzi najczęściej ze swoim bardzo bliskim partnerem i  przyjacielem  Franzem  Kollitschem właścicielem APM Holding, która jest obecna także w Polsce pod nazwą APM Budownictwo Polska sp. z o.o. 

image

Razem założyli wspólnie firmę Invester United Benefits. https://www.invester.at/  Mającą budować między innymi Y Towers w Amsterdamie.
https://teamv.nl/en/projects/y-towers-overhoeks/

Są także założycielami firmy 6B47 Real Estate Investors AG również posiadającą oddział w Polsce.
Na tle bogatych biznesmenów Erwina Krause i Franza  Kollitscha,  Birgfellner jest drobnym nieznanym pionkiem.  W podsłuchanych rozmowach ani razu  nie pojawił się temat mocodawców  Birgfellnera i kapitału jakim dysponują.   O tyle dziwne, że nie musieliby się nawet starać o finansowane PEKAO S.A. W Austrii przejmują nieruchomości. Niedawno nabyli od Unicredit Bank Austria  grupę Ekazent  https://www.ekazent-group.at/en/portfolio/

Unicredit Bank Austria  jest częścią grupy Unicredit  do której przez 15  należał także Bank PEKAO S.A.  Chociaż obecnie Bank PEKAO został przejęty przez PZU,  Unicredit wciąż posiada w nim znaczący pakiet akcji. (6,25%)

Nie brakuje też powiązań politycznych. Na blankietach Erwin Krause i Franz  Kollitsch  często pozują z byłą żoną byłego kanclerza Austrii Sonją Klimą, która zajmuje się obecnie działalnością charytatywną.

image

Od lewej:  Franz  Kollitsch, Sonja Klima, Erwin Krause.

Erwin Krause jest na oficjalnej  liście wspierających finansowo obecnego kanclerza Austrii Sebastiana Kurza.   https://www.sebastian-kurz.at/spendenuebersicht?page=716

 Sebastian Kurz zanim został kanclerzem   był członkiem  ECFR Georga Sorosa.

Wykop Skomentuj7
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka