596 obserwujących
693 notki
3896k odsłon
  2207   0

ZEMKE - BRAKUJĄCE OGNIWO

Czy to właśnie płk. Tobiasz jest osobą, która przyszła po poradę do Janusza Zemke - o czym Zemke wspomina, w cytowanym na początku artykule Dziennika? A jeśli tak - to jakiej „rady" udzielił Zemke, że w sprawie Raportu WSI, pojawia się nagle nazwisko Sumlińskiego?

Dziennikarz twierdzi, że podczas przeszukania ABW zabrało mu kilkaset stron dokumentacji dotyczącej sprawy księdza Jerzego. Zarekwirowano też dokumenty SB, które powierzyli Sumlińskiemu ludzie badający komunistyczną przeszłość. Prócz tego płyty DVD i laptop.

Wszystkie te okoliczności zdają się świadczyć, że Sumlińskiego „dołożono" do sprawy Raportu, właśnie z powodu materiałów o zabójstwie ks.Jerzego. Być może, funkcjonariusze ABW szukali u Bączka i Pietrzaka nie tylko dokumentów Komisji Weryfikacyjnej, ale również rzeczy, które miały związek z dziennikarskim śledztwem Sumlińskiego. Możliwe też, że cała kombinacja operacyjna miała podwójny cel - zdyskredytować prace Komisji i zastraszyć jej pracowników oraz odzyskać materiały, zgromadzone przez Sumlińskiego, - przy czym to pierwsze, mogło stanowić rodzaj medialnej zasłony dla ukrycia rzeczywistego celu działań ABW.

Jeśli tak właśnie było, sprawa staje się zbyt poważna, by zamknąć ją w kręgu niesprawdzonych domniemań. Wiemy, że zbrodnia popełniona na ks. Popiełuszce, nie może od 24 lat doczekać się wyjaśnienia, że nadal wokół tej sprawy panuje polityczna zmowa milczenia, zastraszani są świadkowie, giną dowody i dokumenty.

Janusz Zemke w roku 1984 był etatowym funkcjonariuszem aparatu partyjnego PZPR, w dwa lata po pamiętnej zbrodni został z-cą kierownika Wydziału Polityczno-Organizacyjnego KW PZPR w Bydgoszczy, a kilka lat później I sekretarzem KW. W tym samym województwie, pracował jego przyjaciel Henryk Grobelny - oficer policji politycznej PRL. Tych dwoje ludzi ,pojawia się dziś w sprawie rzekomych nieprawidłowości, związanych z Raportem Komisji Weryfikacyjnej, lecz z kontekstu zdarzeń wynika jednoznacznie, że ich rola może dotyczyć sprawy zabójstwa ks. Jerzego i mieć związek z publikacjami Wojciecha Sumlińskiego.

Pojawia się cały szereg pytań, związanych z osobą Janusza Zemke.

Co wie, na temat zabójstwa ks.Jerzego i z jakim powodów naciskał na Stefana Stefanowskiego, by ten zaniechał angażowania się w śledztwo dotyczące tej sprawy?

Jakie ustalenia poczynił lubelski oddział IPN, czy badał udział funkcjonariuszy PZPR w ukrywaniu śladów komunistycznej zbrodni?

Jaką rolę w kombinacji operacyjnej służb spełniali mjr.Henryk Grobelny i płk. Leszek Tobiasz?

Czy ludzie ci, mają jakikolwiek związek z wydarzeniami sprzed 24 lat?

I najważniejsze - czy szef sejmowej komisji MON, człowiek doskonale zorientowany w działaniach służb specjalnych - jest inspiratorem akcji ABW, a jej celem mogło być odzyskanie materiałów dziennikarskich, dotyczących zabójstwa ks.Popiełuszki i zablokowanie kolejnej publikacji red.Sumlińskiego ?

Udzielenie odpowiedzi, na niektóre choćby z tych pytań, przekracza możliwości szarego blogera - w.s_media. To zadanie dla rzetelnych dziennikarzy śledczych, którzy mogą zbadać zasadność powyższej tezy i spróbować rozwikłać intrygującą zagadkę. Nie mam, bowiem najmniejszych wątpliwości, że organy państwa, powołane do przestrzegania prawa nie będą zainteresowane dotarciem do prawdy. Przypomnę, że Roman Giertych - pełnomocnik Sumlińskiego twierdził, że właśnie nieprawidłowości związane ze śledztwem ws. zabójstwa ks. Jerzego, miały być powodem zatrzymania jego klienta.

- Trudno mi komentować takie niedorzeczności - odpowiedział na to prokurator Robert Majewski.

Jeśli takie podejrzenia się potwierdzą lub choćby uprawdopodobnią - konieczne byłoby powołanie sejmowej komisji śledczej, dla wyjaśnienia sprawy. To już rola PIS- owskiej opozycji.

Nie powinniśmy dopuścić, by tak ważna sprawa nie doczekała się wyjaśnienia.

 

 

Źródła:

1.http://www.dziennik.pl/polityka/article163434/Handel_aneksem_Macierewicza.html#reqRss

2. . http://www.raport-wsi.info/Grobelny.html

3. http://www.janusz-zemke.pl/05.php?artykul=art_070307224559.szk&kategoria=2007

4. http://www.janusz-zemke.pl/05.php?artykul=art_070402150920.szk&kategoria=2007

5. http://rp.pl/artykul/134941.html

6.http://www.dziennik.pl/polityka/article174506/Zamiast_przeprosin_byl_wniosek_o_areszt.html

7. http://www.tvn24.pl/0,1549598,wiadomosc.html

8. http://www.rp.pl/artykul/134942.html

 

 

Lubię to! Skomentuj55 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale