Wszystko o oddłużaniu.
Oddłużanie. Upadłość konsumencka oraz przedsiębiorców. Sprawy sądowe i pisma procesowe. www.conectum.pl Oddłużanie. Upadłość konsumencka. Kredyty oddłużeniowe. Prawo. Conectum. Wszystko co chciałbyś wiedzieć o oddłużaniu.
2 obserwujących
45 notek
44k odsłony
438 odsłon

Jak inteligentnie używać mediów społecznościowych, aby nie stracić resztek prywatności?

Prywatność w mediach społecznościowych
Prywatność w mediach społecznościowych
Wykop Skomentuj4

Jak inteligentnie używać mediów społecznościowych, aby nie stracić resztek prywatności?

Rekord pobity! Ponad 13 mln Polaków używa mediów społecznościowych i agregatorów treści. To 34% populacji. Facebook, Twitter, Tinder oraz Reddit, Wykop, itp. generują miliony wejść miesięcznie.

Media społecznościowe. Znają mnie lepiej niż ja sam. Historia przytoczona przez dziennikarkę „The Guardian”.

Judith Duportail poprosiła aplikację randkową Tinder o swoje dane. Otrzymała 800 stron swoich najgłębszych i najciemniejszych sekretów. Strony zawierały informacje takie jak polubienia na Facebooku, linki do zdjęć na Instagramie, w związku z powiązaniem wielu kont, edukacji, wieku mężczyzn, którymi była zainteresowana, znajomych z Facebooka, kiedy i gdzie odbywała się każda jej rozmowa online z każdym z jej znajomych ... lista jest długa.

Może to wzbudzać przerażenie, ale jest to do przewidzenia z punktu widzenia gromadzenia informacji w sieci. Facebook prawdopodobnie posiada tysiące stron o każdym jego użytkowniku. Dziennikarka była zdumiona ilością informacji, które dobrowolnie ujawniła: od miejsc, zainteresowań, po obrazy, gusta muzyczne i to, co lubi jeść. Badanie przeprowadzone w lipcu 2017 r. ujawniło, że użytkownicy Tindera zbyt chętnie ujawniają informacje, nie zdając sobie z tego sprawy.

Socjologowie tłumaczą nasze chętne dzielenie się informacjami w mediach społecznościowych tym, że bez oporów przekazujemy nasze emocje, które na kartach Facebooka, Twitter i podobnych mediów są zapisywane.

Świadomość mocy portali społecznościowych. Powiązywanie kont.

Umieszczane w internecie zdjęcia i filmy, wpisy, polubienia, udostępniane tematy, również mogą zostać wykorzystane bez świadomości użytkownika. W ten sposób dajemy do nich dostęp milionom użytkowników sieci, w tym dziesiątkom czy setkom milionów użytkownicy danego serwisu. Oczywiście, można to ryzyko ograniczyć, wykorzystując odpowiednie ustawienia portalu, przez co zdjęcia będą widocznie na przykład jedynie dla naszych znajomych. Jednak bez względu na ustawienia prywatności do tego typu danych zawsze ma dostęp firma administrująca portalem. W większości przypadków sami użytkownicy godzą się na ten dostęp, akceptując regulamin korzystania z serwisu.

Bańki filtrujące. Zagadnienie o którym mogłeś nie wiedzieć.

Większość wyszukiwarek internetowych, łącznie z Google, wykorzystuje historię zapytań, aby dopasować określone wyniki przy nowych wyszukiwaniach. Właśnie dlatego dwie osoby zadające wyszukiwarce to samo pytanie mogą otrzymać zestaw różnych odpowiedzi. Każ-da z nich ma wypracowaną przez przeglądarkę własną bańkę filtrującą. Stworzoną przez wyszukiwarkę z myślą o ich wygodzie. Ważne wyniki wyszukiwania mogą nie docierać do użytkownika tylko dlatego, że nie wpisują się w jego dotychczasowy profil.

Facebookowe „lajki” nie służą jedynie budowaniu olbrzymich zasobów danych przez właścicieli portali społecznościowych, mają również pozytywne strony. Ich użyteczność z punktu widzenia osoby z nich korzystającej sprowadza się do możliwości wyliczenia przez obsługujący portal algorytm rekomendacji produktów lub usług, które mogą daną osobę zainteresować.

FAKT:  największe portale społecznościowe są podmiotami komercyjnymi, nastawionymi na realizację celu biznesowego - zysku. Większa wiedza o użytkownikach pozwala na lepsze dopasowanie reklam do ich zainteresowań, oczekiwań czy miejsc, które odwiedzają.

Zagrożenia związane z korzystaniem z serwisów społecznościowych.

Portale społecznościowe są dziś nieodłączną częścią życia młodych i starszych ludzi. Czasami stają się nawet sposobem na życie, kiedy cały świat zaczyna skupiać się na funkcjonowaniu w internetowej społeczności, grupach, kręgach, itp.. Może to przynieść nie tylko nieprzyjemne, ale też niebezpieczne konsekwencje. Na popularnych dziś serwisach społecznościowych można dostrzec wiele zagrożeń. Użytkownicy napotykają na nie nieświadomie, ufnie pozostawiając sprawy bezpieczeństwa samemu portalowi.

Jednym z niebezpieczeństw, z którego użytkownicy mogą nie zdawać sobie sprawy jest udostępnianie danych innym internautom. Większość użytkowników występuje na portalach społecznościowych pod prawdziwym imieniem i nazwiskiem, najczęściej także dodają swoje zdjęcia. Mają wrażenie, że do ich danych mają dostęp tylko najbliżsi znajomi, ich czujność jest uśpiona. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że umieszczając informacje, zdjęcia lub jakiekolwiek dane w Internecie, użytkownicy udostępniają je tak naprawdę dla całego świata. Użytkownicy nie zdają sobie sprawy, że opublikowany adres zamieszkania, czy plan zajęć może stać się pomocą dla osób nieuprawnionych.

Badania nad bezpieczeństwem i prywatnością w sieci.

Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Technologie