7 obserwujących
181 notek
96k odsłon
  1495   1

Lewica ściska prawicę Prawicy. Jarosław Kaczyński wygrywa.

Lewica ściska prawicę – tekst stworzyłem w środę 05.05.2021 roku nie myśląc, że dziś usłyszę w radio RMF FM, że Pan Śmiszek chwali się na twitterze, że „Przycisnął Kaczyńskiego”. Pewnie już memy w tym temacie krążą po necie. Bo z której strony to Pan Śmiszek przycisnął? Nie myślałem, że zanim opublikuję po tygodniu na salon24pl artykuł, scena polityczna sama dopisze scenariusz, na którego kanwie powstał wcześniej mój artykuł. Ale ja nie o tym. Trzeba by A.Kwaśniewskiemu podziękować, za taki majstersztyk głosowań sejmowych, choćby obiadem. :) To on Nową Lewicę doprowadził do Premiera Morawieckiego.

Kiedy idzie o interes RP, czy rację stanu Polski, Platforma Obywatelska wstrzymuje się od głosu. Kiedy trzeba coś wspólnie dla rozwoju kraju zrobić PO ucieka od planów, interpelacji, projektów ustaw, czy w ogóle legislacji. To taki stan oczekiwania - kiedy przeciwnikowi podwinie się noga i można go będzie kopnąć, po czym wrócić do apanaży, latyfundiów i strumieni kasy. Odpowiadam po czesku – "To se ne vrati PO."

W filmie „Poszukiwany, poszukiwana” jest osobowy odpowiednik Platformy Obywatelskiej – Dyrektor mający Marysię (obecnie PO jej nie posiada, stąd brak pomysłów). To ten, którego żona tłumaczy Marysi, że jej mąż jest dyrektorem bez względu na branżę. Dyrektor ów jest popularny tylko wtedy, gdy Marysia pisze mu przemówienia i odwala za niego czarną robotę. Ale kiedy Marysi nie ma, nie ma pomysłu na „Co z tą Polską” w PO, a poparcie spada na łeb na szyję. Niedługo Platforma (pełna tłustych, najedzonych, leniwych kocurów) zacznie osiągać poparcie wyborcze Korwina- Mikke z wyborów prezydenckich. Prawdaż jaki piękny koniec?

Ale cóż się dziwić narracja przedstawicieli PO porównujących stan z ich rządów do obecnych rządów PIS zwykle zawiera manipulację faktami. Przykład jeden z wielu z firmy Demagog badającej fałszywe wypowiedzi polityków w prasie i portalach społecznościowych – D.Tusk pisze o większej liczbie szpitali wybudowanych za PO według GUS niż za PIS. Ktoś mądry zauważył, że D.Tusk zmanipulował fakty, bo w 2011 w GUS zmieniły się parametry badawcze i opisowe dotyczące akurat budowanych szpitali. Wiedział i skłamał, by wybielić PO, a dać w twarz PIS-owi. No nieeleganckie i nieetyczne. Elektorat czuje, widzi, czyta i brzydzi się taką manipulacją uprawianą przez PO, dlatego na formację już nie głosuje.

Lewica (Zandberg, Czarzasty, Biedroń & Company) pracowicie traktując stanowiska poselskie przedstawiła PIS swoje pomysły, bez zadęcia, bez podważania autorytetów konserwatywnych gremiów profesorskich i wygrała. Raz w głosowaniu nad miliardami z UE, dwa zyskała na popularności. Nawet PSL wzniósł się ponad podziały i głosował w parlamencie na tak. O czym to świadczy? O zdrowym rozsądku i wartościach negocjacyjnych partnerów PO, ale już samego PO nie. Leniwa Platforma chciała grać przystawkami (Lewicą i PSL-em), a to one same zagrały Platformie na nosie i ułożyły się (myślę długofalowo) z PIS.

Może to zaowocuje chociażby wspólnym kandydatem PIS i Lewicy na RPO – Piotrem Ikonowiczem. Jego kandydaturę, po rozmowach z prof. Czaputowiczem, mógłby zaproponować Prezydent RP. W nagrodę za lojalność przy głosowaniu i przemyślane pomysły legislacyjne należałoby poważnie rozważyć taką możliwość. B.Wróblewski mimo doktoratu i bycia prawnikiem niestety może nie przejść przez senackie głosowanie z powodu przyczynienia się do zabicia gwoździami jedynych furtek dla aborcji, ergo do wydania takiego społecznie oprotestowanego wyroku TK, którego koszty PIS nadal widzi w znacznej stracie poparcia.

A poparcie może wzrosnąć, jeśli Prezes Jarosław Kaczyński udowodni Suwerenowi (różnych reprezentacji zawodowych), że zyskają, odrodzą się firmy, pomoże restauratorom i hotelarzom oraz wszystkim tym, którzy z powodu pandemii najwięcej stracili.

Nie da się ukryć, że gospodarka polska mocno zwolniła. Może być zimą 2021/2022 tąpnięcie(kryzys). Trzeba się zabezpieczyć (w sensie zabezpieczyć RP) nie tylko uwalnianiem zapasów gotówki ze złota przez NBP, ale należy użyć innych instrumentów bankowych i gospodarczych. Uratował nas w czasie pandemii eksport, ale pogrążył zastój w niektórych działach produkcji i w handlu. Poszły w górę wskaźniki branży spożywczej i farmaceutycznej, siadła elektronika, przemysł ciężki i lekki. Mamy za duży wzrost inflacji w cenach m.in., ale też w rozliczeniach międzybankowych i kursie innych walut do złotego. Planowana podwyżka najniższej pensji nie wchłonie jej, bo stopy procentowe ustalane przez Radę Polityki Pieniężnej są za niskie i to one generują w tym stanie pandemicznej jeszcze gospodarki polskiej inflację. Należy zastanowić się nad nieznaczną podwyżką stóp procentowych, jeśli tylko liczba zaszczepionych obywateli RP przeciw Covid-19 osiągnie pułap 50%. Jeśli tego nie zrobimy siądzie budownictwo i inwestycje, które napędzają PKB, bo siądzie płynność rozliczeń z podwykonawcami.

Lubię to! Skomentuj28 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka