Blog
Daj ugryźć temat
Czansi Ogrodnik
Czansi Ogrodnik Publicysta,analityk, człowiek.
1 obserwujący 69 notek 19011 odsłon
Czansi Ogrodnik, 19 sierpnia 2016 r.

Sprawa Helper a milczenie J.Kaczyńskiego

To, co w skompromitowanej Fundacji Helper wyczynia się z rachunkami i fakturami, to majstersztyk drenowania gotówki z dotacji do własnych, prywatnych kieszeni. A to kiedyś, drzewiej, nazywało się aferą gospodarczą, okradaniem Państwa, czy w zwykłym języku finansowym - DEFRAUDACJĄ.

Dlatego Pan Jarosław Kaczyński powinien stanąć przed kamerami i powiedzieć, że były agent Tomasz K. będzie sądzony jak każdy inny obywatel tego kraju; kraju, który aspiruje do dobrych wzorców demokracji amerykańskiej. A tam każdy jest równy wobec prawa.  Agent Tomasz K. sprzeniewierzył się przysiędze policyjnej i służby CBA. Nie wiem kto z CBŚ (obecnie CBŚP) desygnował go do pracy pod przykryciem, jeśli istniało realne zagrożenie, że osobowościowo tę służbę ośmieszy. ( cechy typu - cel i chęć bycia ważnym uznanym; chęć bycia "na świeczniku"; dążenie do finansowego sukcesu za wszelką cenę; zmiana priorytetów z patriotycznych na kunktatorsko-przyjemnościowe). Należy agentów przechodzących z Policji do CBA szkolić z dokładnego rozumienia tego, co jest np. prowokacją dozwoloną, a w którym momencie zachodzą już ustawowe przesłanki do uznania prowokacji za nieuprawnioną. To bardzo istotne również przy dochodzeniu do znalezienia dowodów, przy działaniach przestępczych już obiektywnie rejestrowanych: przy np. zmuszaniu uczciwego człowieka działaniem deprawacyjnym do podjęcia pod wpływem okoliczności, bądź w stanach wysokiego ryzyka działania quasi przestępczego.  Uważam, że weryfikowanie agentów (ich przydatności do służby) powinno odbywać się co dwa lata. Na podstawie akt prowadzonych spraw i wyników dowodowych oraz skutecznego skazania sprawców i dokładnego zbadania motywacji do pracy.

Co do pana A.Rzeplińskiego, sędziego TK. Tutaj przyjrzałbym się szczególnie,  w okresie ostatnich 10 lat piastowania urzędu sędziego, zasadności wystawiania delegacji służbowych przez sędziego i porównania realnego  ich wykorzystania z tym opisanym. Każdy uczciwy sędzia nie przedstawia fałszywych czy wyobrażonych kosztów w dokumentach  finansowych sądu, tudzież nie wykorzystuje w tym zakresie cierpliwości Państwa, które na urząd go predystynowało. W końcu ustawa o ustroju sądów powszechnych i TK mówi, że sędzia musi być nieskazitelnego charakteru, to znaczy musi dawać swoim zachowaniem rękojmię należytego prowadzenia się moralnego i zawodowego.

Piszę z komputera bibliotecznego, na którym ustawiona godzina to 09.38, a rzeczywista to 11.45. Następne kuriozum.

Spotkanie Putin - Erdogan dotyczyło nie tylko inwazji na Syrię, ale także opanowania (przejęcie gospodarcze złóż paliwowych i terenów) części Middle East i Północnej Afryki, gdzie swoje bazy ma ISIS. Erdogan nie różni się bardzo od Hitlera, Stalina, czy Mao. Czym skutkuje taka osoba u steru władzy w jakimś państwie? Pytanie to pozostawiam bez odpowiedzi, bo nasuwa się ona sama. Putin zaanektował część Ukrainy, bo potrzebny mu był przemysł zbrojeniowy Donbasu i złoża gazu z rafinerii przy Krymie. Ponieważ Rosja to duży kraj, bardzo potrzebujący wszystkiego, może zacząć chcieć również Syrii, Iranu, Kuwejtu, Libanu, Somalii itp.

Na szczęście w USA D.Trump wypowiedziami o: pomocy NATO dla jego członków-sojuszników i weteranach wojennych, pogrzebał swoje szanse u niektórych wyborców republikańskich. Babcia Hillary Clinton, aby bezsprzecznie wygrać wybory prezydenckie powinna zrobić trzy rzeczy:

1. schudnąć o 20 kg i to możliwie szybko,

2. zacząć chodzić w sukienkach, a nie w kostiumach, niestety Hillary nie ma klasy wypowiedzi i cech osobowościowych C.Rice, a więc musi się uzupełniać ubiorem. Powinna wyglądać jak młoda prawniczka porządnej krajowej kancelarii żądna krwi,

3. powinna objechać najważniejsze i najmniejsze Uniwersytety w USA i zapytać, na zasadze spotkań i "burzy mózgów" studentów o ich wizję przyszłości USA - zebrać karteczki z pomysłami, jednego lub dwóch z najlepszych społecznie studentów powinna oficjalnie ogłosić jako zatrudnionych w jej biurze i przy kampanii. Poza tym powinien jej sztab wyborczy znaleźć operatywnego kandydata na politycznego Rockefellera i również go zatrudnić (Afroamerykanin, Latynos, Indianin).

Wtedy wygra i  "God Bless America" lub hymn USA zaśpiewa na jej dniu wyborczym np. Josh Groban.

Fortunately, the US D.Trump statements about: support for its NATO allies and members of veterans of war, buried his chances of some Republican voters.Grandma Hillary Clinton to win the presidential election unquestionably should do three things:

1. lose weight 20 kg it as soon as possible,

2. start walking in dresses, not costumes, but Hillary does not have a class expression and personality traits C.Rice, and so it must complement dress.It should look like a young lawyer decent national office bloodthirsty,

3. should tour the most important and smallest universities in the US and ask for the planting of meetings and "brainstorming" students about their vision of the future of the United States - to collect cards with ideas, one or two of the best socially students should officially announce as working in her office and atcampaign.Besides, should the election team to find a candidate for a political operative Rockefellera and also to employ him (African American, Latino, Native American).

Then you will win and "God Bless America" ​​or the US national anthem to sing on her day election for example. Josh Groban.

 

 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Czytam, oglądam, wnioskuję. Lubię fakty, kieruję się zasadą słuszności.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Harry, Abw się do ciebie zbliża...
  • Harry, (Arix), to już portalu wasz.styl.pl (pisma Twój Styl) baby cię wyrzuciły? Teraz robisz...
  • Z feak'ami nie gadam. Omamy masz? Pracuj w swoim blogu, bo coś kiepsko merytorycznie wygląda.

Tematy w dziale