5 obserwujących
142 notki
58k odsłon
320 odsłon

Witold Pahl - poseł blankietowy? Wybory UE z kandydatem bez przyszłości?

Wykop Skomentuj

Na marginesie wczorajszego artykułu chciałem zaznaczyć, że Witold Pahl współpracował blisko jako wiceprezydent Warszawy z panią Gronkiewicz-Waltz, która do tej pory nie wyjaśniła w Komisji Sejmowej tego, o co ta komisja ją usilnie usiłuje zapytać od roku. Czym innym się wsławił prawnik Pahl, zwykłemu wyborcy o tym nic nie wiadomo.

Panie Prezesie Kaczyński.

Mimo dobrych sondaży, gdzie PIS ma przewagę 5-11% trzeba do końca, do ostatniej godziny przed ciszą wyborczą walczyć o każdego uczestnika wyborów i o każdy głos, żeby utrzymać przewagę. Koalicja Europejska, nawet gdy jej tuzy ustawiają się razem do zdjęć, ma wiele orbitujących poza nią jednostek(kandydatów), które cieszą się, że są w takim gronie. Uśmiechy mają pan Komorowski, pan Kwaśniewski, czyli byli prezydenci RP, nie mają za to uśmiechów, albo krzywią się bez uśmiechu Schetyna i Tusk. Jakby czuli pod skórą, że niestety ich brak siły i argumentu w dyskusji politycznej jest źle odbierany. Koalicja, w tym PO liczą na to, że te kilka procent ludzi, które pójdzie do wyborów nie znając kandydatów, zagłosuje na tych, których zobaczy na plakatach. Dlatego ostatnio przy przystankach autobusowych pojawiły się białe plakaty z kandydatami koalicyjnymi z SLD czy Nowoczesnej. Jakby siła lewicy była oczywiście większa niż siła centrum liberałów czyli PO-PSL. 

Co do trolli rosyjskich w Amsterdamie, które pisały fake newsy na temat sytuacji w armii w Polsce proponuję przyjrzeć się belgijskiemu menedżerowi (1,55m, blondyn o ciemnej karnacji), który zaczął około 2016/2017 roku pracować w zespole doradczym TPV Displays w Gorzowie Wlkp, firmy produkującej telewizory(pisała o tym Rzepa i był przedruk w Angorze). Ów menedżer bardzo dużo podróżuje i posługuje się biegle językiem rosyjskim, niemieckim, angielskim i hiszpańskim. Posługiwanie się językiem rosyjskim ukrywa, tak jak ukrywa dobrą znajomość języka polskiego.

Prawdopodobnie może taka osoba, o której wspominają gazety, do wysyłania fake newsów używać serwerów chińskich. TPV Displays może nie zdawać sobie sprawy z tego, że któryś z jej menedżerów mógłby wykorzystywać serwery spółki do działalności tego typu. Gdybym miał zauważyć jakiś związek, z faktów rzeczywistości prasowej pozornie ze sobą nie związanych, stwierdziłbym, że poseł PIS, który ostatnio oszukał Policję polską i Komendanta Głównego PP występując na tle black hawk, jest Polakiem, ale być może też rosyjskim trollem stacjonarnym, którego wszystkie działania (inne nazwisko w CBA ?) zmierzają do zawoalowanego pozorami hucpy i niekompetencji, czy przekraczania uprawnień, działania na szkodę PIS i innych partii prawicowych w koalicji, ośmieszanie służby, pozyskiwanie informacji pod pozorem posiadania siły politycznego przebicia w partii PIS. Na miejscu wywiadu wziąłbym dokładnie na tapetę jego życiorys, przepytując o fakty z dzieciństwa, młodości i z pracy zawodowej w konfrontacji z dalej tam pracującymi ludźmi, kolegami itp.Ale być może nie powinienem tak wskazywać mądrzejszym i lepszym co mają konkretnie robić, by nie wchodzić w ich kompetencje, bo pewnie ten temat jest już dawno "zaopiekowany".

Jestem przekonany, że czysta walka wyborcza na argumenty, którą uprawia PIS przyniesie zadowalające rezultaty, gdy będzie walką do końca o każdy głos, bez osiadania na laurach. Sondaże często podając graniczne różnice mogą ukrywać rzeczywiste wyniki słabsze dla obu największych partii kosztem wielu drobnych, dopiero wschodzących na polityczny firmament partyjek.


Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka