5 obserwujących
145 notek
63k odsłony
1331 odsłon

Realny scenariusz wyborów parlamentarnych 2019 - PIS osiąga 304 posłów w Sejmie.

Wykop Skomentuj13

Jeśli elektorat PIS zmobilizuje się w mniejszych miastach i wsiach przy wyborach w najbliższą niedzielę, to jest bardzo możliwe, że PIS będzie bardzo blisko większości konstytucyjnej. Zakładam, biorąc pod uwagę sondaże i reakcje oraz zachowania wyborców w ostatnim czasie, że 304 posłów PIS w nowym Sejmie jest scenariuszem bardzo możliwym. PO może się zdziwić tym, ile odda głosów w najdziwniejszych i nieprzewidzianych jako stracone, miejscach głosowania formacjom Lewicy z SLD i PSL. Jeśli najlepszy scenariusz się ziści, to Lewica może mieć około 40 posłów, a PSL z Kukiz’15 - 27, czyli PO w czasie wyborów może nie przekroczyć magicznej liczby 95 posłów w nowym Sejmie. Rozbioru, a w zasadzie rozłamu w szeregach elektoratu dokonało nagranie Nitrasa,w którym opowiada on o „spójności PO wbrew rozsądkowi i prawu”. Elektorat prawniczy na pewno przesunie się do PIS lub PSL czy SLD. Nikt bowiem nie lubi być bohaterem afer, w których traci się wizerunek i majątek.

Niestety o elektorat wiejski i z małych miast należy dalej walczyć. W nowej Piątce Prezesa Kaczyńskiego i Premiera Morawieckiego brakuje czegoś dodanego rzutem na taśmę dla wsi. Tańsze nawozy, pasze, droższe skupy, dotacje UE, woda, coś przemyślanego w ostatnim momencie i na ostatnią konwencję PIS. Coś co kompletnie załamie PO. Zmobilizowany elektorat przed wyborami do Parlamentu UE osiadł po sukcesie i nie widzi działań już podjętych, a zmierzających do szybkiego bogacenia się wsi, czy mieszkańców małych miast. Poparcie, które wzrosło aż o 10 % w sondażach po podniesieniu pułapu najniższej pensji, opada. Poparcie to trzeba podsycać faktami aż do piątku wieczór. Gdyby jeszcze każdy z wypowiadających się na konwencjach PIS posłów nie prezentował zmęczenia kampanią, tylko ogień, życie i pasję, to byłoby wszystko okay.

Osobiście będę głosował na tym wygnaniu na posła PIS M.Asta lub S.Pieńkowskiego. Jeszcze nie zdecydowałem, który dla mnie jest atrakcyjniejszy merytorycznie.

„Angora” ostatnio z powodu kandydata na posła z redakcji manipuluje sondażami i opinią publiczną w kierunku poparcia partii PO, a co najmniej ich redakcyjnego kandydata. Chce zawojować Łódź i zagadać trybuny sejmowe komentatorem sportowym. Podobno prawnikiem, który jednak nie zna teoretycznie i praktycznie różnicy między molestowaniem a mobbingiem, podobno. Analizy Kopcia, w tym tygodniku, wyglądu sejmu po wyborach 2019 roku nie uwzględniające posłów mniejszości niemieckiej pominę milczeniem.

***

Szeptuch czyni ukłony wobec pracowitości PIS w celu dania najbiedniejszym większej swobody ekonomicznej. W odróżnieniu od PO, dla którego nic nie było możliwe, gdy czas spędzali "ośmiorniczkowaniem", dzięki PIS naprawdę wiele jest możliwe, chociażby budżet bez deficytu. 

Twarda ręka Prezesa Kaczyńskiego wyprowadzi Polskę na prostą zmierzającą do dobrobytu lepszego niż w Niemczech, czy na Zachodzie. Może nasze dzieci wtedy wrócą, będą przy nas, a my będziemy obserwować jak jest im coraz lepiej. Trzymajmy się Prezesa Kaczyńskiego, jego ścieżki są jawne, proste, uczciwie opracowane i przegłosowywane ekspresowo.

mały humor na końcu : https: // www. youtube. com/watch?v=AKOe9OtspVA

Jak widać już w maju Kabaret Skeczów Męczących przewidział przyszłość. Moim zdaniem lepiej głosować na PIS, przynajmniej wiadomo ile kasy ludzie dostaną na pewno, a nie będą musieli o nią prosić jak za PO. :)

Wykop Skomentuj13
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka