39 obserwujących
92 notki
121k odsłon
  1060   0

Harcownicy „kolorowej niepodległej”

 

„...Niemcy to są ludzie o różnych barwach skóry” Tomasz Karolak

Nie wiem ile barw miał na myśli pan Karolak, ale boję się, że pod wpływem nowego fałsz_ystowskiego memu „kolorowa niepodległa” może chodzić o całkiem sporą ich ilość ...

 

Myślałem, że polski aktor to człowiek posiadający podstawową wiedzę o historii i kulturze własnego kraju. Myliłem się.

Oglądając ten kabaret myślę sobie, że przecież, to nie polska historia i nie polska kultura zmieniły się tak bardzo tylko najprawdopodobniej pan Karolak zmienił kraj na  inny. Na jaki i na jak długo nie wiadomo. Być może pan Karolak gra w jakimś nowym filmie. Nie daj Panie Boże w serialu.

Drugi wybitny specjalista Borys Szyc wysubtelniony przez sam temat, oraz wyluzowany z powodu linek (od huśtawki?) wprowadza nas w tajniki prawidłowego pojmowania świata.

 

 

Będąc wdzięczny obu panom za dostarczoną rozrywkę nie odpłacam tym samym, lecz życzliwie podaję definicję patriotyzmu z interesującymi wątkami kultury i tradycji.

Patriotyzm(łac. patria,-ae = ojczyzna, gr. patriates)

 – postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęć ponoszenia za nią ofiar; pełna gotowość do jej obrony, w każdej chwili.

Patriotyzm to umiłowanie i pielęgnowanie narodowej tradycji, kultury czy języka. Patriotyzm oparty jest na poczuciu więzi społecznej, wspólnoty kulturowej oraz solidarności z własnym narodem i społecznością.

Lubię to! Skomentuj58 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale